Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Segítség? Mit ajánlatok...

Segítség? Mit ajánlatok megoldásként a problémámra? Mit hallottatok ismerőseitektől? Mik a tapasztalataitok ebben a témában?

Figyelt kérdés

Közgazdász szeretnék lenni. Ki is néztem magamnak a Corvinuson a nemzetközi gazdálkodás szakot, illetve a többi gazdasági szak is tetszik az iskolában. Azonban a túl magas ponthatárok és a kevés államilag támogatott hely miatt nehéz helyzetben vagyok. Próbálkozom 5-ös év végi jegyeket szerezni az iskolában és 2 emelt szintű érettségit is írni fogok, amivel megszerzem a maximális plusz pont összeget.

A biztonság kedvéért azonban szükségem van még ötletekre, hogy mit kezdjek magammal, ha vmiért mégsem kerülök be? Magyarországon a többi iskolában is kevés államilag támogatott hely lesz a jövő tanévtől a gazdasági szakokon. Én meg alapból nagyra vágyó vagyok, a legjobb helyeken szeretném folytatni tanulmányaimat. Emellett a szüleim nem tudják kifizetni a költségtérítéses szakokon a megadott összegeket. Ezért kezdtem külföld felé kacsingatni. Azokban az országokban kell keresgélnem, ahol az EU-s tagállamok diákjai ingyen tanulhatnak. Mellette a megélhetésemért dolgoznom kéne. Mit gondoltok, mekkora esélyem lenne munkát találni kinnt? Illetve a felvételizéshez mik a követelmények?

Nemsokára /1-2 hónapon belül/ szeretnék felsőfokú angol nyelvvizsgát is tenni /ECL- re gondoltam/.


Gondolkoztam még azon is, hogy esetleg külföldi ösztöndíjra pályáznék. Hallottam pl. az erasmusról, amit már a megkezdett hazai egyetemi tanulmányaim során vehetnék igénybe az 1. tanév után. Én viszont felsőfokú tanulmányaim teljes egészét ösztöndíjjal szeretném elvégezni. Erre lenne lehetőségem? Illetve hol kéne keresgélnem az efféle ösztöndíjakat?


Nos, bocsi a hosszú szövegért, de kérlek Titeket, hogy osszátok meg velem tapasztalaitokat, tanácsaitokat, véleményeiteket.


előre is köszönöm


2012. márc. 3. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:

nem akarlak elkeseríteni, de ha a szüleid nem tudják kifizetni otthon (sem) a tandíjat, akkor én nem álmodoznék külföldi továbbtanuláson. az az évi 700.000, amit otthon kérnek egy átlagos közgazdász szakra idekint (UK-ben), nem sokáig lesz elég. Skóciában ingyenes az oktatás, de a megélhetési költségek iszonyat magasak (tudom, miről beszélek, én is idekint tanulok). elsőben csak a koli 4000 font körül van, ha ezt nem tudjátok kifizetni, nincsenek se ösztöndíjak, se diákhitelt nem tudsz felvenni, se overdraft-od nem lehet a banknál, ergo buktad a dolgot (nekem is 700 fontot ebből a nyári fizumból kellett visszafizetnem..)


a megélhetésért másodiktól már lehet dolgozni, de mindenképpen kell szülői (anyagi) segítség is alkalmanként. én két éve nem karácsonyozok (mert állati jókat lehet abban a pár napban, 1 hétben keresni) és minden nyáron dolgozom egyből a vizsgák után szeptember közepéig, sulikezdésig. de elsőben nálunk alapból a koli átlagosan 400 font havonta, ezt max egy heti 20 órával tudod fedezni, de akkor meg nincs időd tanulni, barátokra, ilyesmire. és akkor ebből nem marad semmi extra sem arra, hogy kaját vegyél, közlekedj, tankönyvekről, freshers' week-ről, gym-be beiratkozásról még nem is beszéltem.

én is dolgozom egyetem mellett, mert a nyári melómból ki tudtam fizetni az éves szállásomat, de még így is kell néha gyorssegély anyáéktól, ha vmiért késik a paycheque és nemtok kaját venni és már nincs pofám kölcsönkérni egyik haveromtól 20 fontot, amíg ide nem ér a fizum.


plusz arra számítani kell, hogy mire megkapod az NI-t, hogy legálisan dolgozhass, az jó esetben 2 hét, rossz esetben 3 hónap és referencia nélkül nem fognak még egy családhoz takarítani sem felvenni (nem vicc). plusz valószínűleg ha bár a nyelvtudásod magas szinten lesz, mire bekerülsz (nemzetközi felsőfokút kérnek a bekerüléshez), de rengeteg olyan kifejezés, szleng blablabla lesz, amihez hozzá kell szoknod (az itteni akcentusról nem is beszélek inkább - nekem 3-4 hónap kellett, mire megértettem majdnem mindenkit, de 2 év után is van olyan taxisofőr v busz sofőr vagy ned, akit nem értek..) ergo én nem mernék arra alapozni, hogy kijövök az első pár hónapra elég many-val és majd megkeresem a többit, mert nincs rá garancia, hogy felvesznek akárhová is dolgozni, mert nincs (még) gondolom helyi referenciád - persze, keresni mindig lehet, érdemes is, de nem lehet csak erre alapozni, hogy majd utánaddobnak valamit. ha egy brit és magyar ugyanazokkal a skill-ekkel jelentkezik pl egy bar job-ra, persze, hogy a britet fogják felvenni, mert tudják, hogy még az ordító zene mellett is megérti, hogy mit kérnek az emberek, amíg egy magyar pl nem biztos.


am jelentkezni a www.ucas.com-on keresztül lehet, az idei határidőt már lekésted (ha érdekel, mi hogy van, olvasd végig a honlapot), röviden: kell egy personal statement (motivációs levél) és egy reference (tanártól, munkáltatótól), utána kapsz offer-t (vagy unsuccessful/reject-et) és csak az utolsó körben számítanak a jegyek. plusz szaktól függően lehetnek külön vizsgák is (pl orvosira), illetve egyetemtől függően interjú. felsőfokúból csak nemzetközit fogadnak el (IELTS vagy TOEFL), ECL-t tuti nem fogják elfogadni idekint.


Erasmus az egy vagy két félévre ad ösztöndíjat külföldre, a teljes tanulmányodat nem fogod tudni csak ösztöndíjból elvégezni (legalábbis a UK-ben undergrad-en tuti nem). ergo, hogy hol tudsz ilyeneket keresgélni, sajnos fogalmam sincs :) ha megtaláltad, engem is értesíts, könnyebb lenne csak lógatni a lábam és nem dolgozni tanulás mellett :) am ha lenne is ilyen, akkor is max a legjobbaknak (az, hogy mindenből 5-ösöd van, egy jobb egyetemre bekerüléshez alap idekint) van, pl diákolimpia győztesek ésatöbbi. tudom, hogy oxbridge-en tilos egyetem mellett dolgozni, úgyhogy ha bekerül az ember és csóri :) akkor adnak akkora ösztöndíjat, hogy elélj belőle. de persze a bekerülés oda egy mezei magyar érettségivel eredmények nélkül szinte lehetetlen, úgyhogy ezen nem is érdemes nagyon gondolkozni.


én azt javasolnám, hogy ha komolyan gondolod, akkor hagyj ki egy évet, menj el önkénteskedni, az ilyen jelentkezőket nagyon imádják idekint, vagy dolgozni (nem otthon, külföldön), hogy talán félre tudsz tenni egy pici pénzt és jövőre jelentkezel, ha külföldre gondolod a továbbtanulást. vagy tanulj jól, hogy bekerülj a közgázra otthon :)

2012. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha külföldön akarsz tanulni, felejtsd el az ECL nyelvvizsgát. Cambridge, TOEFL vagy IELTS kell mindenhova, ahol angolul tanítanak.
2012. márc. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Anglia IELTS. A 700.000-es tandij szerintem kisse ala van love, de mindegy mert az allam fizeti, na meg tamogatja a megelhetesedet is, meg ha EU-s is vagy az is megoldhato! Persze nem hiresztelik, sot a kormanyoldalakon se irjak mert kis szemetek! :) De en ezt fogom csinalni, mert a szuleim nem hogy tamogatnanak, de penzuk sincs, apam nem nagyoj fogalalkozik velem, anyamnak meg majd en kell hogy segitsek.


Viszont suli mellett nem akarok teljes munkaidoban dolgozni, tanulni szeretnek, fokepl hogy nem olyan karra megyek ami a lazasagrol hires.

Szoval kikerem ezt is. Kesz. Ha nem tennem eselyem se lenne tanulni.

2013. dec. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!