Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van lehetőségem kimenni...

Van lehetőségem kimenni Németországba? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Egy Erdélyben élő meleg srác vagyok. Mindenképp szeretnék kivándorolni Németországba a jobb körülmények és a szabadabb élet érdekében. Jól beszélek németül és folyamatosan fejlesztem magam. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy felvesznek majd ösztöndíjjal. Úgy képzeltem el, hogy kimegyek egyetemre, majd szerzek ott munkát és kint maradok. Mit tegyek? Itt nem fogok tudni tovább élni. Minden álmom ez, hogy külföldön éljek.
2012. febr. 26. 00:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudod hány százezren vagyunk így, akik szeretnének külföldön tanulni, élni, dolgozni, és még mellette az adott ország nyelvét is beszélik?

Németországból akarsz ösztöndíjat az egyetemi tanulmányokhoz? Előre mondom, erre kicsi az esély, hogy olyan ösztöndíjat találj, ami egy teljes képzést finanszírozna neked...

A kimegyek egyetemre, szerzek munkát, kint maradok.. ez elméletben jól hangzik, de mint tudjuk az elmélet és a gyakorlat nem ugyanaz. A németországi egyetemi felvételikhez különben is C1-es szint körüli nyelvvizsga kell. Teljesülhet még az álmod, hogy külföldön élj, de ez nem megy olyan egyszerűen, mint ahogy itt ezt leírtad.

2012. febr. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előszöris. Ez nem egy álom. Igenis megvalósítható. Add be a jelentkezésedet nyugodtan. Ha másnem elutasítják. Nyugi egyébként nagy esélyed van rá hogy felvegyenek. Dolgozni már dolgozhatsz közben is. Ja és elég egy nemzetközi nyelvvizsga ami sokkal korektebb mint az itteni nyelvvizsgarendszer. Van lehetőséged ezt a nyelvvizsgát az egyetemen leteni a felvételi elbeszélgetés során. Fontos hogy már most kezd el.Egyébként ha bármi kérdésed van szakokról vagy ottani életről nyugodtan írj priviben. Tudom miről beszélek 12 évig kint éltem és most megint visszamegyek.
2012. febr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!