Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tanácstalan vagyok, mi lenne...

Tanácstalan vagyok, mi lenne jó? Online oktatás?

Figyelt kérdés

angliai suliban kérnek biosz érettségit + angol érettségit. Ezeket itthon érdemes megcsinálnom vagy külföldön? A másik megoldás, hogy egyikből sem érettségizek, mivel azt a szakot távoktatással is el lehet végezni. Kérdés, hogy a távoktatás (online módon) mennyire hiteles? Nekem kétségeim vannak, hogy a munkáltatók elfogadják-e vagy sem?!

Kint hogy működik az érettségi? 24 évesen is lehet? Szóbeli van?


2012. febr. 21. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézd,ha kinn vagy,vagy ki akarsz menni,akkor érdemes kinn megcsinálni,ha itthon csinálod,akkor macera van vele:

1) le kell hitelesre fordíttatnod az érettségi bizidet

(egy csomó pénz)

2.)valószínü így is kell kinn osztályozó vizsgát tenned,mert aligha hiszem,hogy a kinti iskola tananyaga megegyezne(legalább nagy vonalakban is) a hazai iskola anyagával...

ha meg nem egyezik meg,akkor nem fogják elfogadni,max.ha itthon teljesen megcsinálod az érettségit,és valahogy nemzetközileg is hitelesítteted(OFFI)



Amúgy én magam is angol szakfordító vagyok,annyit esetleg fel tudok ajánlani,hogy készítek a bizidről egy fordítást,ráírom a szakfordítói igazolványom számát,és ha azt viszed be az OFFI-nak(Országos Fordítói és Fordításhitelesítési Iroda),úgy talán egy picivel olcsóbb lesz a dolog,mintha a fordítást is ők csinálták volna.


Hogy kinn hogy működik a dolog(mármint az érettségi) azt nem tudom,de majdnem biztos vagyok benne,hogy ez kint sincs korhoz kötve.Mármint,később is nőhet be az ember feje lágya,és hát vannak olyan emberek,akiknek később esik le az a bizonyos 20 filléres,hogy érettségi nélkül egy kalap szardéniás dobozt se érnek munkaerőpiaci szempontból.

2012. febr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hasznos volt. Érettségim van, csak épp bioszból és angolból nincs. Ezért nem tudom, hogy itthon vagy kint csináljam meg.
2012. febr. 21. 16:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!