Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehet így külföldi egyetemen...

Lehet így külföldi egyetemen tanulni? Elvégzem az alapszakot Mo-n, aztán mesterszakot külföldön kezdem, de Magyarországon fejezem be?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a 2 éves mesterszakot elvégezhetem külföldön is, de ebben az esetben a magyar hallgatói jogviszonyom megszűnik.

Azt nem lehet hogy 1 év ott és 1 év itt? :P


2012. febr. 11. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Most őszintén.. az 1 év itt - 1 év ottnak mi értelme lenne??


Amúgy Erasmussal kimehetsz fél évre, vagy 1 évre, nyilván mesterszakon is, de az már a magyar egyetemtől függ, hogy teljes egészében elfogadják-e a tárgyaidat, amit kint tanultál, vagy újra vizsgázhatsz Magyarországon is azokból a tárgyakból, amit te 1 évig ott tanultál.. így lehet hogy a maradék 1 év majd másfél lesz..

de még ezzel együtt is érdemes lehet kimenni, hiszen sok tapasztalatot szerzel.


De most milyen érv szól az ellen, hogy a teljes mesterképzést külföldön csináld?

2012. febr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
anyagi (ellen)érvek..:/
2012. febr. 11. 19:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik ország a célod..

De hidd el, ha 1 évre van elég pénzed, akkor azalatt az 1 év alatt meg fogod találni a módját, hogy pénzt keress utána egyetem mellett a második évedre is. (diákmunka, stb...)

Úgyhogy célozd meg inkább a teljes MSC-t külföldön, szerintem.

2012. febr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
konkrétan Svédországba szeretnék menni, de úgy hallottam(ill. olvastam fórumokon) hogy elég szűk a diákmunka piac, pláne egy nem svédnek. Szóval protekció és ismeretség nélkül szinte 0 az esély rá hogy találják munkát.
2012. febr. 11. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:
jó ok, azt hittem valami közelebbi országban gondolkodtál.. (Németo, Ausztria, Anglia.)
2012. febr. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk Nahgy britannia mint kozelebbi orszag ..:D


A valasz tomoren: nem, ilyen joint mesterszak nem nagyon van. Ertelme meg foleg nem; elkezded job kulfoldi egyetemen, es diplomat kapsz a nem tulzottan jonevu magyar egyetemek valamelyikerol? Brillians elgondolas :) Amugy Nagy britanniaban a mesterdiplomak altalaban 1 evesek - nem konyebbek, csak tomoritettek, ergo nehesebbek, de 1 ev, nem ketto.

2012. febr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!