Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik a legjobb angol egyetem...

Melyik a legjobb angol egyetem, ha programozást szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 07:54
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Tárgytalan, közben megtaláltam itt a választ. :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

2011. dec. 12. 07:57
 2/13 anonim ***** válasza:

Azert ez hasznos lehet; a Guardian legujabb targyi rangsorolasa. Nyilvan elteresek a metodusokban lehetnek, de azert eleg jo osszkepet ad. Az, hogy Cambridge a legjobb, kozepesen se meglepo, Oxford es az Imperial se, de St. Andrews 2. helyezese nekem is ujdonsag volt, ugy latszik ebben rendkivul erosek. Igaz Cambridge meg konkretan mindenben, amibol kinal kurzust.


[link]

2011. dec. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Világ összesítettben tárgytól független pedig azt hiszem a 7. a Cambridge, azért az nekem meglepő volt, én azt hittem, minimum az első 3-ban benne van. :) Köszönöm, ez a lista több mint tökéletes válasz a kérdésemre! :)
2011. dec. 12. 19:12
 4/13 A kérdező kommentje:

Közben picit én is pro-aktívabb lettem, jelenleg a QS szerint a 3. a Cambridge világszinten, szintén nem meglepően MIT és Stanford után.


[link]


Még egyszer köszönöm a most már instrukciót is. :)

2011. dec. 12. 19:22
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, kulonbozo rangsorolasok, kulonbozo eredmenyek. Ez csak termeszetes. A vilagban van 3 nagy ranglista, amiket mindenhol elfogadnak, es amiknek az eredmenyei meg Mo.-on is mindig belekerulneka hirekbe (na nem mintha ez lenne a fokmerce:D): QS, ARWU, TIMES. A legnagyobb preztizzsel biro, es legregibb ranglista az ARWU, ez kizarolag tudomanyos eredmeny, publikaciok, idezettsegek, Nobel-dijasok, stb alapjan nez. Dehat ha az egyetem egyik etkezdejeben szar sutiket csinalnak, es ezzel a diakok elegedetlenek, az nem szamit minuszpontban :D


A rangosorok elternek, de tendenciakat es aranyokat kifejeznek. Pl. Cambridge a vilagban a fenti rangosorokon 1, 5, 6, amblokk nezve mindent. Oxford 5, 10, 4, tehat ha nem is merfoldekkel, de erezhetoen gyengebb picit, ami javareszt annak koszonheto, hogy Cambridge mindig is erosebb volt realiakban mint Oxford, viszont humantudomanyokban meg van olyan jo mint Ox, ezert jon ki tobb pontal (a TIMES ranglistakan amugy iden elozte meg eloszor Cam-et). A Harvard 2, 1, 2. Es igy tovabb. Ez meg amagyar egyetemekre is igaz: ARWU eseteben az ELTE es a SZTE a 301-400 mezonyben vannak, a QS eseteben az 550-600-ban, ami aranyban kb. ugyan az - fokent, ha figyelembe vesszuk, hogy ebbena szorasban mar nagyon sok egyetemnek nagyon hasonlo pontja van, igy viszonylag kis elteressel is nagyot lehet csuszni barmelyik iranyba.


A top 10-es mezonyben az egyetemek kozott nincsenek kulonosebb kulonbsegek, mar ami a kutatas es oktatas szinvonalat illeti. A kovetelmenyekre is ugyan ez igaz.

2011. dec. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
UI: "targytol fuggetlen", ergo osszesitett rangsorolasban Cambridge a 7. helyig soha nem csuszott le :) A TIMES eseteben a 6, de a TIMES iszonyatosan Oxford fele huz: iden minden egyes nyuves Brit orszagos listan Cambridge jott ki elsonek, kiveve egyet..ki lehet talalni melyik orszagos listan.. :D Masreszt azzal, hogy a TIMES iden kihozta a CalTech-et a vilag legjobb egyetemenek, konkretan hulyet csinalt magabol; a CalTech kituno egyetem..ha muszaki dolgokra, realiakra vagysz. Azonban semmi mast nem kinal, vagy csak nagyon limitalt es specifikus mertekben. A vilag legjobb egyetem, csak eppen tarsadalom es humantudomanyokat, stb, ne akarj ott tanulni, mert konkretan nem tudsz. Ugyan ilyen (bar egy lehellettel kevesbe) specializalt egyetem az MIT, es meg sokkal jobban az Imperial (igaz nem is egy kategoria ezekkel).
2011. dec. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"A top 10-es mezonyben az egyetemek kozott nincsenek kulonosebb kulonbsegek, mar ami a kutatas es oktatas szinvonalat illeti. A kovetelmenyekre is ugyan ez igaz."


Ezt is hasznos tudni, köszönöm :)

2011. dec. 13. 07:37
 8/13 A kérdező kommentje:

"Ugyan ilyen (bar egy lehellettel kevesbe) specializalt egyetem az MIT, es meg sokkal jobban az Imperial (igaz nem is egy kategoria ezekkel)."


De ezek szerint IT szakterületen a CalTech és az MIT a legjobb, nem? Az mindegy, hogy más területen gyengébb vagy nem is életképes. Azt kifejted, hogy az Imperial nem is egy kategória ezekkel? Nem értem, vagyis sokkal jobbak az említett USA egyetemek az Imperialtól? :)

2011. dec. 13. 07:39
 9/13 anonim ***** válasza:

A top 10-et vilagszinten ertettem; Brit szinten van a top 2, aztan nagyon mely szakadek, UCL, Imperial, aztan ujabb szakadek, St Andrews, Durham, es igy tovabb. A vilag top 10 egyetem kozott akkora orbitalis kulonbsegek oktatasban es kutatasban nincsenek (bar termeszetesen az egyetemek nagyon kulonbozoek). A brit top 10 az nagyon mas teszta, persze :)


Muszaki szinten a top egyetemek Stanford, Harvard, Cambridge, MIT, Berkeley, CalTech. Aztan persze elteresek mindenhol vannak, pl. a Cornell, ami amugy top 15 a vilagban es az USA-ban is, Ivy League, engineering eseteben rohogve veri le a Harvard-ot, mig masban mar nemigen.


Az MIT es a CalTech nagyon jo, az MIT preztizse mondjuk lenyegesen nagyobb. De muszaki teren sem mindenben toppok ezek, tavolrol se. A listakrol ez le is jon, pl. megnezve az ARWU sciences listajat,a vilagban Cambridge az 5, a CalTech a 4, Stanford az 5, es az MIT a 7. Esatobbi.


UCL, Imperial: a harom nagy ranglista kozul 2 Brit, a QS es a TIMES. Ezeknel a top 10-ben van a UCL es az Imperial. Minden szentnek maga fele, ugye..


Ettol meg kevs ember allitja, hogy ezek a top 10-be tartoznak. A pusztan tudomanyos teljesitmeny alapjan mero ARWU a UCL-t a vilagban a 20.-nak hozza ki, az Imperialt lejebb.


Van egy penzugyi resz. Cambridge endowmentje (tehat a befekttett es keszpenzben levo tokeje) £ 4,3 milliard, Oxforde £3,3. Ezen felul mindket egyetem tobb milliard fotnyi ertekben birtokol pl. foldteruletet szerte az Egyesult Kiralysagban, esatobbi, satobbi. Ok toronymagasan Europa leggazdagabb egyetemei, a 3, helyezett Edinburgh endowmentje valami £150 millio. Kis kulonbseg. A UCL es az Imperial eseteben par millio fontrol beszelhetunk. Nem millard, millio. Namost ez nem eves budzse, persze, de eves budzseben Cambridge £1-1,5 milliadal operal, a UCL meg olyan £650 millioval. Cambridge csak kutatasra kolt ennyit egy evben.


Az anyagi resz utan jon a diakok szinvonala. Az abszolut csucs diakok Oxbridge-be kerulnek. Ez teny. Cambridge-nek van a legmagasabb kovetelmenyszintje, utanna Oxfordnak. Pontban kifejezve az atlagos bejutasi pontszam Cambridge-be 556, Oxfordba 535. a UCL-re 474.. Hivatalos felmeresek szerint Azok, akiket felvettek Oxbridge valamelyikebe, es egy masik brit egyetemre is, 92,5%-ban Oxbridge mellett dontenek. Nem azt mondom, a legjobbak kozott vannak a UCL vagy eppen az Imperial diakjai, de csak a legjobbak kozott vannak, es nem oka legjobbak. Vilagszinten egy Columbia, Stanford, Princeton ezerszer szelektivebb. A diakok minosege Oxbridge eseteben megegyezik a Harvard, Yale, Stanford, stb diakanyagaval, de ugyan ez nem mondhato el az UCL-rol pl.


Oktatok. A legjobb amerikai egyetemek megengedhetik maguknak, hogy a legjobb koponyaknak csomo penzt fizethessenek, es nem tul meglepo modon Oxbridge fizetia legtobbet Nagy britanniaban (atlagolva, nyilvan. Az Imperial lehet pl. aranyaiban tobbet fizet, mert Londonban lakni dragabb, meg foleg mert ott pl. szociologus nincs, de vezeto orvos meg sok van, az egyetem profiljabol kovetkezik.)


Oktatas minosege. Oxbridge college es tutorial rendszerenek nincs parja, megha tob amerikai intezmny is masolta a rendszert tobbe-kevesbe. Sokkal tobb penz es figyelem jut a diakokra, mint barmelyik masik brit intezmenyben.


Barhogyan is, a Briteken kivul a UCL-t es az Iperialt nemigen tekintik top 10 egyetemnek. Top 20-30, termeszetesen, es kiveteles egyetemekrol beszelunk, ez teny es valo. De nem top 10..

2011. dec. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jesszus, rengeteget tudsz ezekről. Magasan kielégítő volt a válaszadás, köszönöm! :)
2011. dec. 13. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!