Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyibe kerülne egy diáknak...

Mennyibe kerülne egy diáknak az élet Skóciában?

Figyelt kérdés
Ott tanulnék gyógyszerésznek, tudom, hogy az oktatás ingyen van, de kíváncsi lennék milyen a megélhetés? Van lehetőség dolgozni egyetem mellett?
2011. szept. 25. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én anglia északi részében voltam diák, és hát legalább 500-600 fontra volt szükségem havonta (ebből mondjuk nekem csak 230-250 körül volt az albi+rezsi, ami nagyon alacsonynak számít). Skócia hasonló árban van, mert a lakótársaim egy pár hónapig ott éltek és meséltek róla, de van ahol drágább is ennél, főleg, ha mondjuk nincs hipermarket a közelben. Mondjuk ki lehet jönni olyan kb havi 400fontból is (állítólag), de úgy nem tudsz normális életet élni, úgy értem nem lesz pénzed elmenni sehova a többiekkel, nagyon meg kell gondolnod, hogy mikor mit veszel még a kaját is ki kell centizned, de nem lehetetlen...

Az, hogy tudsz-e dolgozni a suli mellett attól függ, hogy milyen az órarended, normálisan ha teljes idős képzésre jársz, akkor nemnagyon jut erre idő, rugalmas időbeosztású munkát találni pedig nagyon nehéz, főleg, hogy van egy csomó bevándorló azért ott is, akik bármit bármennyiért bármilyen időbeosztásban elvállalnak...

Én mesterképzésen voltam, ami heti 2 nap elfoglaltság volt a suliban, amellett tudtam dolgozni, de 2 hónapomba telt míg találtam olyan munkát, ahol voltak annyira rugalmasak, hogy ott tudjak dolgozni...

2011. szept. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

En Edinburghban lakom. Jol mondja az elso, 5-600 font nagyjabol az, amibol kenyelmesen megelsz havonta: 250 font a berleti dij (es tegyuk hozza, hogy en ezzel nagyon olcson megusztam - akit itt ismerek, az mind tobbet fizet), nagyjabol 100 fontot koltok szamlakra (igaz csak harom havonta jonnek), 35 font a berlet, kb 100 font a havi kajapenzem, es akkor ehhez jonnek meg az egyeb kiadasok... Mondjuk azt tegyuk hozza, hogy mivel Edinburgh a fovaros, igy messze a legdragabb is: vannak barataim Glasgowban es Stirlingben, akik oda jarnak egyetemre, es berleti dijra kb. fele ennyit koltenek.


Amugy nem tudom, hol szeretnel gyogyszeresznek tanulni - biztos csak vak vagyok, de peldaul a University of Edinburgh-on nem tudnak ilyen szakrol (persze meg kismillio egyetem van Skociaban - azert akartam megnezni, mert az orvosi karos kepzesek itt sincsenek ingyen).


Dolgozni elvileg dolgozhatsz, azonban azt tudnod kell, hogy az elso ev nagyon kemeny minden egyetemen, sok oraval, ugyhogy nagyon nehez olyan reszmunkaidos (igazsag szerint barmilyen) allast talalni, amit ossze tudsz egyeztetni a tanulassal. En azt tanacsolom neked, hogy ha nem iden erettsegizel, hanem mondjuk halasztasz, vagy valami, hogy menj el otthon dolgozni, es tegyel felre amennyit csak tudsz, mert valoszinuleg nem fogsz tudni elso evben olyan munkat talalni, ami jo lenne...

2011. szept. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
már leérettségiztem, csak nem nagyon tudtam, hogy hova menjek tovább, ezért addig bevállaltam egy OKJ-t , konkrétan gyógyszertári asszisztensnek tanulok, ami nagyon tetszik és ezzel mennék tovább
2011. szept. 28. 15:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!