Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Spanyolországban létezik...

Doruss kérdése:

Spanyolországban létezik tengerbiológusi munka?

Figyelt kérdés

Legnagyobb álmom, hogy tengerbiológus lehessek. Eddig Ausztrálián gondolkodtam, de oda inkább még se... még odébb van, de kíváncsi vagyok, hol lehet így elhelyezkedni.

Amúgy angolul tudok meg tanulok spanyolul, de mindenképpen Európában szeretnék majd maradni.

Igaz, még van időm eldönteni, de ha valaki tud valamit magáról a munkáról, az országról légyszi segítsen :)

Előre is köszönöm!


2011. júl. 19. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

hogy lehet ez a legnagyobb álmod ha azt sem tudod mi a franc az.

és ha a bálnaszar lapátolás az csak szépen fogalmazva??

2011. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Már miért ne tudnám, honnan veszed, hogy nem tudom??

Világosan tudom, hogy milye na tengerbiológusi munka, hogy miről szól, ne hidd, hogy nem is néztem utána.

Csak azt kérdeztem, hogy lehet-e ott ilyet csinálni, mert erről sehol nem találtam infot. Szóval talán értelmezd a szöveget mielőtt hülyeséget válaszolsz -_-'

2011. júl. 22. 13:07
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy arra gondoltam h tud-e valaki valamit a munkáról, hogy van-e esetleg valami tapasztalata valakinek, vagy ilyesmi.
2011. júl. 22. 13:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem szeretem az ilyen idióta kommentelőket!!!


Ha a tengerbiológia az álmod, akkor valósítsd csak meg, senkinek semmi köze hozzá; mindenki törődjön a saját dolgával és kész!!!


A tengerbiológiával kapcsolatos cikk, olvasd el:

[link]

2013. júl. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nem kell így bánni a kérdezővel nyugodjatok már le. Igen van spanyolban tengerbiológus szak nagyon király azt tanulom Barcelonában. A bioszt nagyon kell tudni igaz nem számíthatsz nagy fizetésre akk menj ide ha tényleg szereted. Én imádom azért tanulom de tudom h nem lesz belőle nagy jövőm.
2013. aug. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Haho, én speciel biofizikából Phdztam, tengerbiologiahoz csak érdeklödés szinten értek, de bizonyos dolgok minden kutatási területen hasonlóak, éles határok amúgy sincsenek.


A MB nagyon szep területe a biologianak, de MOn nehez lenne vele elhelyezkedni(vagy az elözö kommentelö tud valamit?). Tudtommal általában alapkutatást szoktak érteni alatta, bár biztos lehet néhány alkalmazott kutatás-fejlesztési területen is hasznositani, halászatban, vagy nemtudom.


Ha nem ragaszkodsz spanyolországhoz, sztem kb minden tengerrel rendelkezö országnak van ilyen kutatóintézete.

Pl németországban is lehet, 1 perc guglival ezt találtam - best viewed through translate.google.com:)

[link]

De ha jól látom, nem meglepö modon, tipikusan ez egy MSc program, tehát pl. egy általános biológia BSc-vel (is) lehet bejutni. Szerintem ez így jobb, nem jó rögtön különösebb biológiai ismeretek nélkül(mármint bocs, egyetemi szintröl nézve) 18éves korodban eldöntened mire specializálódsz, elsö körben elég, ha ebböl a témából veszel föl speciket, azt talán még MOn is lehet(ezt nem tudom). Azért a BA-t sem feltétlenül kell itthon csinálnod, ha nagyon menni akarsz - De úgy esetleg könnyebb visszajönni.


És ez hogy tetszik? (klikk admission criteria)

[link]


GB:

Nem teljesen meglepö, hogy a britek nincsenek hiján ennek, már BSc kurzus is csomó van:

[link]


Ebböl pl. a St Andrews az Skócia, ahol, ha lehet hinni a hireknek, nincs tandíj, bar a megelhetes sem az átlagmagyar zsebre van szabva.

lásd még itt (#5 -t én irtam)

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

és a további linkeket.



Végül egy komoly kutatóintézet, ami ezzel (is) foglalkozik, hátha élvezed az olvasgatást (viszont Bremerhaven eléggé világvége, én nem tudnék ott sokáig élni, ezért végül nem is adtam be oda a jelentkezésemet postdoctoral kutatói állasra):

[link]


Itt egy másik Brémában, csak hogy lásd, hogy csak a microbiológiája tud pár száz embert foglalkoztatni:-)

[link]


Ezek olyan 2-300 fös kutatóintézetek (nem néztem utána, csak élettapasztalat, NOban ilyen nagyságú kutatóintezetböl néhány száz van, az EU éllovas gazdasága, stb.)


mit gondolsz?

2013. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy #1-eskének is legyen valami igaza, itt egy jó kis cikk:

[link]

És hoppá éppen Brémai és Eltés(Gál József) szerzöi vannak.


És erröl egy enyhén biased review :-)

http://www.youtube.com/watch?v=3mTgmYs6iBo


Persze a cikk komoly, és komoly kérdéseket tesz föl. De a szakmán kívül azért lett híres mert megkapta az igNobel dijat:

[link]


Anno azon mosolyogtunk nagyokat az intézetben, hogy ugye kellett lennie egy doktorandusznak, aki a videókat átnézte, és megmérte a pingvinek, khm, ánuszátméröjét.

Nna, nem jösz inkább alkalmazott agrárgenetikára? ;-)

2013. aug. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg mindig nem fejeztem be...

azt akarom röviden hozzátenni, hogy a munka az a tudományban nagyon sokrétű lehet, kb igaz az állítás, hogy azt a módszert alkalmazhatod amit megtanultal, olyan területén amin vagy, pl tengerbiologian.


Konkrétabban, ha tengerbiologiaval is foglalkozol, ilyen módszerek biztos vannak, érdemes többet is tudni:

molekularis biologia, a laborban, genetikai analizist v. Transzgen organizmusokat "gyártani", v. elemezni a feherjeket,stb.

Millió laboratóriumi mérési módszer létezik, néha csak ízlés kérdése, biofizikanak v. Molekuláris biologianak hívjuk, specializalodni kell.

Lehetsz a laborban tanyeszteni az allatokat, ha ezek nagyobbak akkor ez kívülről kalandosnak latszik:)

kimehetsz a "terepre" és gyujthetsz azt amit utána elemezni akartok. talán nehanyan azt hiszik, a biológia nagyrészt ebből áll, azért a valóság nem ilyen romantikus, valami mérés és adatelemzes mindenképpen hozzátartozik a dologhoz, és ez tipikusan sokkal tovább tart mint a gyűjtés...

A fenti pingvinkakis cikk az "intelligens adatelemzes" kategóriába tartozik, mérték pár dolgot, kiszámolták belőle néhány másikat.

Bioinformatika: Elemezheted a mol. Bio adatokat számítógéppel, adatbázisok felhasználásával.(mint amilyen az uniprot vagy a KEGG, l. Google)

Modellezes: matematikai modelleket futtathatsz szgepen, és osszehasonlitod mert adatokkal. (Lásd meg Systems Biology)

Én az utolsó kettőben vagyok benne, nem nagyon erintettem meg pipettat, illetve de, csak... á hagyjuk, ugysincs túlélő;)


Attól leszel "tengerbiologus", vagy "okologus" vagy akármi, hogy milyen területén használod a megtanult módszereidet. Szóval magához a területhez is érteni kell, tud. cikkeket olvasni, amit nem könnyű, érdemes korán kezdeni. Van aki inkább egy-két módszerhez ért jól, és karrierje során jópár területen alkalmazza azt.


Mindenesetre egy (jó) kutatónak annyira kell ralatnia az adott területre, hogy találjon egy új vagy régi kérdést, amihez te hozzatudsz tenni valami újat(!) a saját eszkozeiddel/-tekkel.


Mivel MOn (és kisebb "nyugati" helyeken is) a kísérleti eszközökre kevesebb pénz van, vszlag ajánlom a matekos-számítógépes vonalat is ápolni, gondolom ezt csinálta a magyar srác a fenti cikkben.


Kérdés van? Kérdezz egy biologust;)

2013. aug. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

elözö meg azt megelözö vagyok


csak azt akartam mondani hogy SZÍVESEN

2013. aug. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!