Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit kell tennem, hogy külföldö...

Mit kell tennem, hogy külföldön tanulhassak (nyelvvizsga, érettségi, felvételi)? Fizetős, kb mennyi? Érdemes? Többet ér egy külföldi diploma, mint a magyar? Ti hol és mit tanultok?

Figyelt kérdés
2009. márc. 27. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
elszännod magad,és egy apuka aki mindent fizet..egyértelmü hasznät veszed egy elvégzett nyelvvizsgänak,meg kint végzett sulikkal,de nem pesten.pesten mär a magyar diploma sem szämit sajnos.én külföldön is lakom amugy.sztem ha külföldön akarsz tanulni tedd meg,de utäna telepedj le külföldön valahol,hidd el,sajnos magyarorszägon nincs élet:(
2009. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Van elet otthon is, csak lelkesnek es ambiciozusnak kell lenni.


Ettol fuggetlenul a kulfoldi diploma mindenkepp megeri, persze csak ha van penzed. Orszagtol, varostol, egyetemtol fuggoen szazezrektol milliokig mehet az eves tandij, mindenhol mas, ennek az egyetem honlapjan tudsz utanajarni, tehat elobb talalnod kell egy szimpatikus szakot.


Nyelvvizsgabol minimum egy angol kozepfok kell (vagy ha az nincs, akkor az adott orszag sajat nyelvebol), tehat az oktatas nyelvet kell jol beszelned.


Az erettsegit altalaban be tudod szamittatni (de ennek is az adott egyetem honlapjan tudsz bovebben utanajarni).


A koltsegek a tandijon kivul utikoltsegre, lakhatasra, ellatasra terjednek ki, erre gondolni kell.


Nem tudom, mi erdekel, mit szeretnel tanulni, de talan tudnek segiteni, ha ezt megosztanad velunk.

2009. márc. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Idegenforgalom érdekel, emellett szeretem a történelmet és a földrajzot
2009. márc. 27. 13:50
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Kereskedelem es marketing szakrol tudok Daniaban (Odense varos), ami _ingyenes_ (persze lakhatast es megelhetest neked kell fedezned, de segitenek munkat talalni). En jelentkeztem tavaly, fel is vettek, de rajottem, hogy bolcsesz vagyok, es hiaba elnek meg jobban ebbol, nem akartam foglalni a helyet olyantol, akit tenyleg erdekel ez a szak, en meg ugysem elveztem volna.


www.bureaudania.dk


Nekem ok segitettek, irj nekik batran (magyarok, ezzel foglalkoznak, hogy segitenek), ha erdekel.

2009. márc. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Ez azért nem igaz, hogy csak pénzes szülői háttérrel teheted meg!!! Férjem és én is külföldön tanultunk, és nem kaptunk otthonról támogatást, azaz én még valamennyit igen, úgy értem kajákat mikor hazamentem, de férjem semmit szó szerint. Tandíj is volt, félévente 360 euro, a lakbér kb 200 euro volt, ami egy koliszobát jelent, vagy ha többen kiveszenk egy lakást, abban egy szoba.(Ausztria) Mégis megoldottuk, igaz, sokszor "alantas" munkákat végeztem diplomásan (mert otthonról is volt már egy semmitérő diplomám), azaz takarítottam, később babysitterkedtem, majd a vendéglátásban is dolgoztam a suli mellett, a rendes szakmánkból csak a diploma óta élek, bár hakniszinten előtte is csurrant-cseppent valami. Később kijöttünk Németországba, itt jobb mint Ausztriában, de mikor pl. csak nekem volt az elején állásom, a férjem nem szégyellt elmenni pizzafutárkodni, amíg neki is nem lett a szakmában állása. Szóval csak hozzáállás kérdése, persze pénzes szülőkkel sokkal könnyebb. Egy barátnőm most Svájcban tanul egy elit szakácsképzőben, de csak 1 évig, mert Skóciába megy utánna vegyész szakra, és nem szeretne ott is mosogatni vagy hasonlók a suli mellett, hanem mert főzni szeret, ezért végzi most a svájci sulit, hogy normális helyen dolgozhasson, amíg vegyésznek tanul. Szóval ha van egy szakmája az embernek, pl.:fodrász, masszőr, szakács...stb, sokkal könnyebben tudja magának finaszírozni a külföldi tanulmányait.
2009. márc. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hova szeretnel kimenni? Vagy teljesen mindegy, csak el Magyarorszagrol?
2009. márc. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még nincs konkrét uticélom, csak ábrándozok róla.. igazából mindegy lenne:) Német nyelv jobban megy, de megpróbálkoznék az angollal is, igazából az is "mindegy". Majd szeretnék egy szállodában vagy utazási irodában elhelyezkedni, gondolom kint több a fizetés, mint Magyarországon..
2009. márc. 27. 17:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idos vagy? Ha meg nem vagy 19, akkor ajanlom az EVIME palyazatot. www.evime.hu
2009. márc. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
73%

A külföldi tanulmányok alapvetően két felvételi típusra oszthatóak: amerikai és európai mintát követő felvételire. Természetesen attól is függ a felvételi (vizsgatípus, költség) hogy milyen szinten szeretnél tanulni: Bachelor, Master, vagy posztgraduális (PhD, MBA sbt.).


Az amerikai felvételi 5 elemből áll: 1.) tanulmányi eredmények bemutatása 2.) Esszé 3.) 2-3 ajánlólevél 4.) Felvételi vizsga 5.) Opcionális interjú

a vizsga a szinttől függ: BA/BSc - SAT vagy ACT; MA/MSc - GMAT (gazdasági), vagy LSAT (jog), vagy MCAT (orvosi), vagy GRE (szinte minden egyéb). A TOEFL mindenhova kelleni fog.

Magán egyetem átlagos költsége Bachelor: 30-40e USD, Master 50-120e USD évente. Még külföldiként is jelentős (a költség 30-75%) megkapható ösztöndíjként különböző forrásokból


Jelentkezni jó egyetemekre érdemes, mert egy kiváló befektetésként fogható fel, európában is elismerik a diplomákat, itthoni elhelyezkedésnél azonban csak a jónevű Master egyetem jelent előnyt.


Az európai egyetemek (bolognai rendszerben) kevésbé moduláris felvételi rendszert követnek: beküldöd a tanulmániy eredményeidet, schoold riportot, egy önéletrajzot (TOEFL eredmény itt is kell) és kész. Néhol még kérnek ajánló- és/vagy motivációs levelelet. Ez alapján szubjektíven eldönti az egyetem,hogy behív-e interjúra, ahol eldől a végleges felvétel. Európai egyetemi tandíjak 3 csoportba sorolhatók: Fizetős (1000-3000 EUR félévente) Regisztrációs díjú (150-500 EUR félévente) illetve a régebbi magyar rendszerhez hasonlóan díjmentes (államilag támogatott)... ilyen pl. Luxemburg, Málta és még néhány ország.


Röviden ennyit. Utolsó kérdésedre a válasz: Harvard College-on végeztem Bachelor of Arts & Science Economics major, Cambridge University távoktatással jogi diploma és a bécsi közgáz CEMS MIM-diplomája van még meg. Van egy külföldi továbbtanulást segítő szervezetünk, ha bármi további kérdés van, keress fel nyugodtan: www.engame.hu

2010. márc. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!