Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » S. O. S. Tanul valaki Ausztriá...

S. O. S. Tanul valaki Ausztriában egyetemen? Lenne pár kérdésem!

Figyelt kérdés
2011. jún. 4. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 2 éve Bécsben jár egyetemre. Talán tudok segíteni.
2011. jún. 7. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm szépen, hogy végre valaki írt !!


Bocs, csak ma vettem észre, hogy írtál. Az lenne a kérdésem, hogy a lányodnak milyen dokumentunokat kellett beadni a jelentkezéskor ? (Én Linzbe szeretnék menni, és már 4több e-mailt írtam az ügyintézőnek, de nem ír nekem vissza. Az egyetem honlapján lévő információkat pedig nem tartom 100%-ig egyértelműnek. Létezik,hogy csak egy útlevelet, ill. érettségi és nyelvvizsgabizonyítványt kelljen beadni ?


Pl. szül. anyakönyvi kivonatot vagy a középiskolai bizonyítványt nem ?


És ti hogy oldottátok meg a bizonyítványok fordíttatását és hitelesítését ?

2011. jún. 8. 19:06
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg csak ennyi kell, a beiratkozás nagyon egyszerű volt. A bizonyítványait fordítóirodával fordíttattuk, ők tettek rá pecsétet is.Az egyetlen gond az volt, hogy akkor még nem volt osztrák bankkártyája, a regisztrációs díjat, a 16 eurot pedig arról kellett utalni.Amúgy 4 év ingyenes, csak persze a kint tartózkodás meg a könyvek elég drágák és nehéz volt koleszt szerezni. A linzi egyetemet nem ismerem, de a bécsin van egy un. Studentenvertretung, itt egyetemisták válaszolnak minden kérdésedre, ha írsz nekik. Sok szerencsét, az én lányom imád kint tanulni:)
2011. jún. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szia !

köszi. Ez a regisztrációs díj ez mit takar ? Ugye ezt nem kell a felvételi előtt beszerezni ? Csak mert nekem jövő péntekig van a jelentkezési határidő és nehogy addig még vmi bankkártyát kelljen beszereznem !

2011. jún. 9. 07:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez legalábbis Bécsben kicsit érdekes volt. Ahhoz, hogy rögtön megkapd az egyetemi papírokat, ott helyben kellett fizetni, de készpénzzel nem lehetett, kártya meg nem volt. Így aztán a lányom megkért egy osztrákot, akinek volt bankkártyája, hogy fizesse be neki, ő pedig odaadta az osztrák fiúnak készpénzben a 16 eurót.Mindent meg lehet oldani, csak leleményesnek kell lenni:)
2011. jún. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az egyetemi papírok alatt a beíratkozási papírokat érted vagy ez még a felvételi folyamatban volt, és azért kellett befizetni, hogy felvételizhess ?
2011. jún. 10. 03:30
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Felvételi Bécsben a legtöbb szakra nincs kivétel csak pl. az orvosi, meg a művészeti egyetemek. Normál szakokra csak beiratkozni kell, a lányom reggel kiment Bécsbe és délután már úgy jött haza, hogy fel volt véve, kezében volt minden papír, a diákigazolvány is.
2011. jún. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm .
2011. jún. 11. 23:40
 9/14 A kérdező kommentje:

Szia ! bocsánat, még egy utolsó kérdés : a hitelesített fordításokkal kapcoslatban :

én az offi.hu-nál csináltattam a múlt héten. kell még vmit csinálnom ezekkel a fordítás okkal vagy elég lemásolni sé elküldeni őket ? mert hallottam olyanról, hogy még az osztrák nagykövetséghez vagy egy osztrák fordítóhoz is el kell vinni, de ezt nem pontosan értem, hogy miért kéne.

2011. jún. 13. 13:24
 10/14 A kérdező kommentje:
mármint a neten olvastam erről egy diákoknak szóló honlapon.
2011. jún. 13. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!