Ázsiai felsooktatás?

Figyelt kérdés
Mindenhol csak azt olvasni,hogy nyugatra akar menni tanulni.De engem erdekelne a tavolkeleti felsooktatas pl.Thaifold,Szingapur..Ha valakinek van barmi otlete ossza meg velem:)
2011. febr. 27. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:

A távol-keleti elit (kivéve a japánokat) nyugatra jár egyetemre, ebből következtethetsz, milyen mondjuk egy thaiföldi egyetem.


Nyilván nem rosszabb egy brazil vagy egyiptomi egyetemnél, de nem is sokkal jobb.


A világ 500 legjobb egyeteme között van néhány ázsiai:

14. Tokyo, 21. Kyoto, 54. Osaka, 69. Tohoku, 97. Nagoya, 101-152. Hokkaido, Singapore, Tsukuba, Seoul, Keio, Kobe, 202-301. Okayama, Peking, Hong Kong stb.

Emellett az 500-as listán van még egy indiai.


Összehasonlításul 3 magyar egyetem van a listán, a 200. és a 300. helyezés körül.


Tehát a kínai csúcsegyetemek kb. a jobb magyar egyetemek szintjét hozzák, a szöuli és szingapúri már kicsit jobb, de a világ élmezőnyébe csak a japánok férnek be.

2011. febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hello!Koszonom a gyors választ..igen ezzen en is tisztaban vagyok ,hogy az ugymond elit egyetemek valszeg az USA-ban es angliaban vannak.De engem nagyon erdekelne a tavol keleti tanulas.De gondolom ez nagyban attol is fugg ,hogy mit tanulna az ember..
2011. febr. 27. 18:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Thaiföld egy kb. román vagy ukrán szintű ország. Tehát román vagy ukrán szintre számíts a felsőoktatás szempontjából.


Vietnam már moldovai vagy albán szint, ennek megfelelő gondolom a felsőoktatása is. A Fülöp-szigetek szintén egy jó albán szint, Laosz már afrikai szint.


Ha Ázsiában akarsz tanulni, akkor menj Japánba.


Mondjuk nem értem igazán, hogyan jön az, hogy valaki "Ázsiában" akar tanulni. Ázsiában nagyon különböző országok vannak. A Fülöp-szigetek nem helyettesítheti Kirgizsztánt, Mongólia se Japánt. Egyszerűen tök más országok.

2011. febr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
hát nemtudom,én beszéltem egy japánnal egyszer és ide jött tanulni hozzánk mert azt mondta sokkal olcsóbb meg jobb az oktatás
2011. febr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hogy olcsóbb, az valószínű. Ugyanakkor a legjobb japán egyetemek jobbak a legjobb magyaroknál. Nyilván vannak rossz japán egyetemek is.
2011. febr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
jo oké elhiszem,hogy a japán drága de ugyan én egy szóval se említettem japánt:)
2011. febr. 27. 23:21
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Azért ez a rangsorozás egy dolog, de pl. Kínában a Qinghua egyetem némely területeken nagyon is elit intézmény, szóval, nem egy ELTE. Talán egyszer eljutunk oda, hogy az ELTE oktatói megköthetik majd a Qinghua oktatóinak cipőfűzőit, de ez a kor messze van.
2011. febr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Szingapur erös müszaki oktatás és vanak ösztöndijak.
2011. febr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igen?jo tudni koszike a valaszt:)egyebkent te honnet tudod?esetleg sajat tapasztalat?
2011. febr. 28. 18:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, de tudom a rang listát, az ösztöndijakat még látam.
2011. márc. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!