Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erről mit tudtok? Kiköltözött...

Erről mit tudtok? Kiköltözött magyaroknak mik a lehetőségei?

Figyelt kérdés

Érettségiztem, és nem itt akarom folytatni a tanulást, hanem Angliában (természettudományi kar, biológus szak), ugyanis ki kell költöznöm oda, csak épp semminek sem tudtam utánajárni (hirtelen jött).


Milyen eljárás során nyerhetek felvételt angliai egyetemre? Az eredményeimtől függetlenül borsos tandíjat kell fizetnem, vagy tandíjmentesen is tudok ott tanulni, ha elég tehetségesnek találtak...?


Hálás vagyok minden információért!


2011. febr. 24. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:

szia

azt tanácsolom nézz utána a honlapon, mert ott biztos minden fenn van. Én Svájcban vagyok, itt mindenki fizet tandíjat. Ezen kívül vannak az ösztöndíjasok, és a "szabadúszó külföldiek". Utóbbiakból korlátozott számút vesznek fel, és magasabb a tandíj, mint a helyieknek. Ezeket az információkat mind az egyetem honlapjáról szedem. De ezenkívül lehet h le kell fordíttatnod az érettségijeidet, meg mindenféle papírt, nem tudom, biztos össze van szedve a neten

2011. febr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok papirmunkaval fog jarni. Fenn kell lennie az egyetem honlapjan undergraduate student budget, tuition fee vagy valami ilyesmi cimmel. A US-ben eleg kemeny tandijat kell fizetni, UK-ban nem tudom.
2011. febr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Az is lehet, hogy dolgozni fogok, és az első az lesz, hogy felveszem az állampolgárságot. A barátom már hamarosan itt tart. Csak ezzel időt vesztegetek egyetem előtt. :S

2011. febr. 25. 17:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez ilyen konnyen megy a UK-ban? Nagynenem par eve kapta meg, es most el a US-ben 16 eve, es 10 eve hazas.
2011. febr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Barátom csládja szerint két lehetőség van: beházasodni, vagy vizsgát tenni (Anglia történelme, stb.). Ők már régóta kint élnek, ott alapítottak családot, stb. Remélem jól tudják :)
2011. febr. 25. 18:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!