Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországba költözünk. Ott...

Németországba költözünk. Ott mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek!Költözünk ki Németországba (Bayern)és szeretném megtudni hogy mire lehet számítani...Meddig van tankötelezettség? Vannak kikötött szabályok amik mások mint itthon? Ha bárki bármit tud kérlek írja le!Köszönöm előre is! =)


16/L


2011. jan. 25. 01:47
 1/5 anonim ***** válasza:
szerencséd van. Többet nem tudok nyilatkozni, és nem is szeretnék.
2011. jan. 25. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Irigyellek :-)))) Bárhogy is van, ott sokkal jobb dolgod lesz...
2011. jan. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem rengeteg ismerősöm van kint, mert a legtöbb nyarat ott töltöttem/töltöm, és 16 évesen vagy gimibe vagy realschule-be, ilyen szaksuliba tudsz menni, van gimis és van real-os ismerősöm is, ha gondolod elkérhetem a tananyagot, mert gondolom, azt nehezebb lesz megérteni németül... 3 nyelvet tanulnak egyébként, leggyakoribb az angol és a spanyol plusz még valami, ez szerintem iskolafüggő, h mikből lehet még választani jajj, meg franciát is sokan tanulnak. beilleszkedni könnyű lesz sztem :) illetve nekem gyorsan ment, pedig nem vagyok a legközvetlenebb típus, de nagyon kedvesek voltak, mentalitásuk pedig teljesen más, mint az itteni fiataloké, mert el voltak ájulva, mikor 2 barátnőmet is kivittem, és néptáncoltunk, meg énekeltük hozzá a tavaszi szelet, nem az,h "úúúr isten" és kinevetnek, hanem megtanulták ők is a dalt, meg szóval másak... én ausztriába jártam suliba cserediákként, nem németországba, ott nem volt semmiféle kikötés, lényegében ugyan olyan volt a suli, mint itt nálunk
2011. jan. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
uuuuuuuuuhh de jó neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kicsit máshogy van felépítve az iskolarendszer mint itt,de lényegében ugyanannyi ideig tanulsz,csak más a rendszer..

amugy nagyon szerencsés vagy,fantasztikus egy bundesland még ha kicsit furi is a németük..:) nagyon irigyellek,jó lesz ne félj ;)

2011. febr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!