Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön hogy lehet szakmát...

Külföldön hogy lehet szakmát tanulni?

Figyelt kérdés

külföld alatt EU-s országokat értek


Hogy működik? Ingyenes-e, illetve a felvételi hogy zajlik? És lehet esetleg mellette dolgozni? Minden tapasztalat érdekelne.


2011. jan. 8. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudok neked svédországról beszámolni, ingyen van az egyetem, iskola, satöbbi... Lehet hogy itt kell hogy élned 2 évet, vagy valami, de SOHA nem halottam semmit arrol hogy fizetni kellene bárkinek. EU belül, csak annyi hogy mondod szeretnék itt tanulni, és kész.


Felvételi, úgy zajlik itt, hogy lehet gímnáziumi jegyeken bejutni, átlagon. Vagy lehet ijjen "fliskolai-tesztet csinálni" magas pontszámal azzon, akkor kész.


Dolgozni mellete lehet, de ha itt tartozkottál 2 évet, lehet svéd diák-hitelt fölvenni, ahól kaphatsz akár havi 8000 koronát.. és akkor kezded vissza fizetni mikor dolgozni kezdesz, 20 év alatt kell majd vissza fizetni.


Ha orvos akarsz lenni, állat orvos- rendes orvos, vagy akár fogorvos, svédországot nem ajánlom, mert nincs ellég hej, emberek sórba álnak több évet hogy tanulhassanak orvosnak..

2011. jan. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, isten vagy :D Pont Svédország érdekelt volna, csak nem mertem ennyire konkrétan feltenni a kérdést. Utánaolvastam ezeknek, de sajnos a minimális svéd tudásommal nem tudtam olyan sokmindent kihálmozni, pedig a svéd gooogle-ba próbáltam rákeresni olyanra hogy "utbildning för utländska", meg mindenhogyan.


És amúgy nem tudod mik a hiányszakmák ott? Mert a baj az, hogy ahogy az index fórumon olvasom alig van már ott is munka :(

2011. jan. 8. 22:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, meg úgytudom, hogy az ott tartózkodást a PN megszerzésétől számítják vagy valami ilyesmi.
2011. jan. 8. 22:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, igen, bocsi, félre értettem, lehet dolgozni a tanulás mellet, de munkát kapni kicsit nehezebb. Èn több mint egy éve voltam munkanélküli, most is csak pár óra hetente, és én svéd vagyok..


Eu, állampolgárként van automatikusan 3 hónap engedély. Ez után kell mutatni mondjuk bizonyitékot hogy tanulsz ott, és akkor kapsz engedélyt maradni.

Meg nézem gyorsan neked mi kell :)

úgy sincs semmi dolgom pillanatnyilag :)

2011. jan. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Eu polgár tartózkodhat svédországban 3 hónapig.

Ha ennél tovább akar ott tartozkodni, akkor 3 hónapon belül kell szerezni bizonyitékot

hogy legalább gimi-szinten tanúl, hogy van lehetösége magát eltartania és hogy van egészségi-biztosítása

ami érvényes svédországban (azt hisszem magyarországtól kaphatsz valami eu-kártyát ami érvényes).


Ha van tartozkodási engedélyed, és eu állampolgár vagy akkor ingyen a tanulás.


a jelentkezésröl én se találok sokat, csak hogy a bizonyitváyaidat át kell fordítanod, és ezt lehet

magyarországon vagy bárhol, nem kell egy különleges helytöl/ hítelesitési iródától..

Ès ezt nem írják hogy értékelik.


Studera.nu ott ha regísztrálsz, onnan kell jelentkezni egyetemre, január 17-ig.

www.studyinsweden.se, onnan szereztem az infókat..


azt írják egy diák havi 7300 koronán él.. kb 204 400 forint... Ahogy mondtam, svéd állampolgáriság, és vagy hogy 2 évig tartózkodtál svédországban ahoz hogy diák-hitelt vegyél föl...

De hozzá tenném, hogy szerintem kapnál tölük segélyt, ami mindenki kap szinte, az kb 2000 korona, havonta. 60000 ft kb. Ha síkerülne valami hétvégi munkát szerezned, akkor onnan adó után szerintem tudnál 4-6 ezret (kr) hazahozni..

2011. jan. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a PN, lehet kasz ijen számot mikor lessz tartózkodási engedélyed, a 3 hónap után, de önmagában, nem kell semmi, nem írnak semmit róla. :)

A regísztrációnál, studera.nu-nál, ha kell person nummer, írd be a magyar személyi számodat, szerintem. Mert hogy nincs svéd-számod. ( de most nem emlékszem ott hogy van a jelentkezésnél, már 3 éve jelentkeztem oda)

2011. jan. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. jan. 9. 09:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!