Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tényleg igaz, hogy aki elvégze...

Tényleg igaz, hogy aki elvégzett egy francia grand école-t vagy egy université-t akkor 2 év múlva már igényelheti a francia állampolgárságot?

Figyelt kérdés

[link]

én ebből nagyjából ezt vettem ki...

"The residence period is reduced to two years for those who have successfully studied at a French university or grande école for two years"


2010. dec. 27. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Igen, igaz; a forrás is meg van jelölve.
2010. dec. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
na hát akkor én francia egyetemre akarok járni :D(L)
2010. dec. 27. 10:25
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

na akkor tinilány vagy, látom.


De úgy is lakhatsz ott, az EU-ban bárhol, bármikor!


Az állampolgárságodat gondolom a sminkszalonban, a körmösnél mutogatnád csak -.-

2010. dec. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Miért lenne jó feladni a magyarságodat? Élhetsz külföldön anélkül is, hogy az állampolgárságodat megváltoztatnád! Hiába lesz az irataidon az hogy hivatalosan francia vagy, sosem fogod ott igazán otthon érezni magad, sosem leszel igazi francia... viszont ha a papírjaidon az áll hogy francia vagy, akkor már itthon sem számíthatsz túl sok jóra! Ha csak nem muszáj valamiért, én biztosan nem vennék fel más állampolgárságot, akkor sem ha évekig máshol élnék!
2010. dec. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

89%:


Franciaországban VAN KETTŐS ÁLLAMPOLGÁRSÁG!


Nem kell lemondani, két útleveled is lehet stb sb

2010. dec. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

na ja, csak mire bejutsz egy Grande École-re, az általában minimum két év, ott még 2 évet kell tanulni, szóval annyival jobban nem jártál, az már összesen legalább 4 év, de várhatóan inkább 5 (a felvételin van francia nyelv-ből is, ami értelemszerűen hátrány), szóval igaziból nagyon jobban nem jártál.


Az universiték már más tészta, oda alapból felvesznek bárkit, csak hát ezek ennek megfelelően olyanok is általában.

2010. dec. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
EU-s állampolgár vagy, nem tudom minek kell még továbbfokozni az élvezeteket.
2010. dec. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Matess válasza:
51%
Szia! Szerintem mindent bele! Semmi baj a francia állampolgársággal. Százszor többre jutsz vele majd később, mint a magyarral. Tapasztalatból mondom. Vágj csak bele, ha megteheted.
2011. jan. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!