Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy 13 éves magyar gyermeket...

Melcsassz kérdése:

Egy 13 éves magyar gyermeket Angliában milyen iskolába célszerű íratni, angolba vagy keressek magyar iskolát?

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Hátőőőő hogy hogy milyenbe? Angliában angol van csak, és hát "elementary"-nek hívják, nem értm a kérdést :S
2010. dec. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tud már valamit angolul, és szereti a nyelvet, akkor érdemes lenne megpróbálni az angol iskolát. Így a nyelvet is könnyebben megtanulja és folyékonyan fogja beszélni 1 vagy 1,5 év múlva.
2010. dec. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Magyar iskola??


Ha már kimentek, akkor használjátok ki az ottani lehetőségeket, az ottaniak életét élve..


Magyarul úgy is tudni fog; de jobb, ha már korán megtanul angolul beszélni, angolok között.. Lehet pár év múlva akcentusa se lesz, ha még nagyon fiatal..


Mindenképp jobban jártok, ha Angliában "angol nyelvre, életre" tanít(tat)játok.

2010. dec. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első rosszul válaszolt, 13 évesek nem járnak már az elementary schoolba.
2010. dec. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Arra vagyok kíváncsi ha már ott leszünk Angliában akkor fogjam meg a lányom kezét és rábökésre írassam be egy suliba ahol ugye az itthon tanult angolja nem sokat ér,tehát bele a mély vízbe, vagy keresek olyan sulit ahol legalább van magyar nyelvű tanár vagy magyar nyelven oktatás?!
2010. dec. 10. 12:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan suli ANGLIÁBAN, ahol van MAGYAR nyelvű tanár? :-O Tudtommal nincs, de nem is kell, és igen, ahogy mondod, írasd be az egyik iskolába, meg szerintem még ha tudjátok, akkor valami nyelvtanfolyamra is. Meg fogja tanulni a nyelvet. Ha már ott vagytok Angliában, akkor angolul tanuljon meg legalább ;)


Őőő, lehet, hogy én tudom rosszul, de tudtommal elementary után jön a high school, és 13 évesen még nem jár high schoolba. Bár ezekszerint én tudom rosszul, nem értek hozzá :S

2010. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*első
2010. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


az amerikaival kevered szerintem..

2010. dec. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, igen, az amerikaival kevertem valószínűleg, kösz, most már értem.
2010. dec. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem max. hétvégi magyar iskola van, szóval muszáj lesz angol iskolába íratni. Én Finnországban vagyok, itt vannak külön osztályok külföldieknek (persze nem minden iskolában, érdeklődni kell), ahol pár év alatt megtanulják a nyelvet. Szerintem ez nem gond Angliában sem. Ha nincsenek ilyen osztályok, akkor kicsit nehézkesebb az ügy, van egy barátom akit 12 évesen elküldtek egy japán suliba, úgy, hogy egy árva szót nem tudott japánul.. Végülis befejezette a sulit, megtanult japánul, viszont mai napig utálja az iskolát és elég mélyen érintette a dolog..
2010. dec. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!