Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol tudok érdemlegesen tájékoz...

Hol tudok érdemlegesen tájékozódni az Erasmusról? (szte)

Figyelt kérdés
Az egyetem weboldalán vannak fent dolgok róla, de engem inkább azok érdekelnek hogy milyen kritériumnak kell eleget tenni hogy elfogadják a jelentkezésem, tanulás milyen módon történik majd ezidő alatt amég kint vagyok, milyen módon befolyásolja majd ez mind a teljesítménybeli mind a szociális életem. Gólya vagyok, 5 éves képzésen. Nem szeretném a végére hagyni, de félek hogy ha esetleg hosszabb időre mennék ki, elvágnám magam azoktól a gyenge baráti kapcsolatoktól amiket kb 1 hónapja építek eddig és a maradék pár évem magányosan tölteném.

okt. 7. 23:34
 1/1 anonim ***** válasza:

kritériumokat általában a jelentkezési időszakban szoktak megosztani, mert minden egyetemen más lehet a kritérium (pl milyen nyelveken vannak tárgyaik a jelentkezett félévben / milyen nyelvvizsgával tudnak fogadni hallgatókat - ezek sokszor a két egyetem közötti megállapodástól is függenek szóval akár változhatnak is)

tanulás milyen módon történik: a kinti egyetemeden vagy itthon? a kintin: ez az egyetemtől függ ahova jelentkezel és attól, hogy milyen tárgyakat akarsz teljesíteni. teljesen más a rendszer egy holland, egy spanyol vagy egy angol egyetemen. azt hogy az adott egyetemen milyen az oktatás,azt az adott egyetem honlapján tudod majd megnézni. az itthoni egyetemeken általában megengedik hogy 1-2 tárgyat felvegyél, feltéve ha a tanár megengedi hogy erasmusról végezd el (azaz ne menj be órára és csak beadandóval/vizsgával teljesítsd- de néha ez nem lehetséges, tekintve hogy vannak amikhez tényleg kell a személyes jelenlét, néhol meg makacs a tanár). de van aki egyettlen itthoni tantárgyat sem teljesít erasmus alatt. ezeket követekző félévben / a következő évben tudod teljesíteni majd. néhány kint teljesített tárgyad jó esetben megfelel egy itthoni tárgynak, amenniben ők is úgy látják leírás alapján, úgy úgy veszik, hogy ezt megcsináltad a tantervből.

milyen módon befolyásolja majd ez mind a teljesítménybeli mind a szociális életem: a kinti nyelvet/angolt mindenképpen használhatod, munkakereséskor villoghatsz hogy nemzetközi környezetben is helyt tudtál álláni, szóval ilyen szempontból a teljesítményed jobb lehet, HA nem lesz honvágyad annyira hogy ne is tudj a tanulásra koncentrálni. Az itteni barátok már más kérdés. persze most még csak 1-2 hónapja ismered őket, de mire oda jutsz hogy ténylegesen kiutazol, addigra legalább 1,5-2 éve barátok lehettek. Ez idő alatt azért el tud mélyülni a barátság, akár együtt is stresszelhettek/örülhettek az erasmus jelentkezésnek, lehet hogy mások is kimennek a baráti körödből. akár kiutaznak ők is ugyanoda mint te, máshova vagy akár itthon amradhatnak, szervezhettek utat hogy meglátogassátok egymást. Ezen kívül nyilván el kell fogadni hogy a többieknek is megy tovább az élete attól függetlenül hogy te X félévre elköltözöl. Nyilván tartani fogjátok online a kapcsolatot, de kimaradsz majd összejövetelkből, sztorikból, belsős poénokból, a szakításokról csak később hallasz és nem ápolod személyesen a barátod lelkét, amikor pedig valaki új emberrel jön össze, nem leszel ott, amikor először bemutatja a társaságnak őt. Nem mondom, hogy jó érzés, amikor hirtelen rádöbbensz hazajőve, hogy tényleg mennyi minden történt, de szerintem ez csak egy kis akadály. E miatt nem fognak megszakadni kapcsolataid, max lesznek olyan emberek akikkel tudod hogy csak akkor vagytok barátok, amikor fizikailag is közel vagytok, mert amúgy nem tudjátok jól tartani a kapcsolatot.

okt. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!