Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Európában milyen egyetemeken...

Európában milyen egyetemeken lehet pszichológiát(Bsc) tanulni tandíjmentesen?

Figyelt kérdés

Elsősorban a tandíjmentes és angol nyelvű opciók érdekelnek. Illetve az érettségi, amit 2 éve írtam egész jól sikerül, azonban a magyar pszicho ponthatároknál nem elég. Mindenképp külföld és az angol nyelvű diploma a cél, hiszen ott dolgoznék.

Remélem valaki aki hasonló cipőben jár, vagy külföldön tanul el tudna látni pár tanáccsal.

Előre is köszönöm a válaszokat!!

( Jelenleg 2. éves Elte hallgató vagyok, aki rájött, hogy nem épp az álomszakmáját tanulja:) )



okt. 6. 20:33
 1/3 budai_lány ***** válasza:
11%

Universität Wien

Universität Graz

Universität Innsbruck

Universität Salzburg

Humboldt-Universität zu Berlin

Freie Universität Berlin

Ludwig-Maximilians-Universität München

Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg

Georg-August-Universität Göttingen

Johann Wolfgang Goethe-Universität Frankfurt am Main

Universität Mannheim

Otto-Friedrich-Universität Bamberg

Universität Zürich

Université de Genève

Université de Lausanne

Universität Bern

Universitetet i Oslo

Universitetet i Bergen

Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet

Københavns Universitet

Aarhus Universitet

Lunds Universitet

Uppsala Universitet

Stockholms universitet

Göteborgs Universitet

Helsingin yliopisto

Tampereen yliopisto

Oulun yliopisto

Turun yliopisto

Univerza v Ljubljani

Univerza v Mariboru

Univerzitet u Beogradu

Univerzitet u Novom Sadu

Sveučilište u Zagrebu

Sveučilište u Splitu

Rīgas Stradiņa universitāte

Tartu Ülikool

Vilniaus universitetas

Sofijski Universitet „Sveti Kliment Ohridski“

Plovdivski Universitet „Paisii Hilendarski“

Universitatea din București

Universitatea Babeș-Bolyai

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași

Univerzita Karlova

Masarykova univerzita

Ostravská univerzita

Univerzita Komenského v Bratislave

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Wrocławski

Universidade de Lisboa

Universidade do Porto

Universidade de Coimbra

Universidad de Sevilla

Universitat de Barcelona

Universidad de Granada

Universidad Complutense de Madrid

Universidad de Valladolid

Università degli Studi di Napoli Federico II

Università degli Studi di Milano

Sapienza Università di Roma

Università degli Studi di Torino

Università di Pisa

Università degli Studi di Trieste

Università degli Studi di Bologna

Universität Basel

Universität Luzern

Université de Neuchâtel

Universität St. Gallen

Universitetet i Tromsø

Linköpings universitet

Malmo Universitet

Universidade do Minho

Universidad de Salamanca

Universitat Rovira i Virgili

Università degli Studi di Firenze

Università degli Studi di Genova

Christian-Albrechts-Universität zu Kiel

okt. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

összefoglalva, rossz hírem van: pszichológust mindenütt az anyaország nyelvén képeznek, csak nem hiszed, hogy majd egy német vagy egy francia beteg alkalmazkodik hozzád, hogy te kényelmesen rendelhess?

egyike azoknak a pályáknak, ahová ha nem is anyanyelv, de nagyon erős nyelvtudás kell. persze itt-ott van pszichószak angolul, hogy legyen mit posztolni, hogy milyen ügyes okos kislány vagy, de abból ritkán lesz dolgozás. nem lehet, hogy inkább fel kéne lassan nőnöd, és azon gondolkodni, mi lesz az egyetemezés után? minek kiadni többezer eurót egy végzettségre, amivel kb ugyanott vagy, mint a bármilyen más kis bölcsészdiplomáddal, sehol?

a kontinensen momentán britannia és írország vannak angol nyelvű államok, ez utóbbiban a bachelorok ingyenesek. általában.

okt. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön akartam pszichológiát tanulni (Ausztria), de végül itthon kezdtem el és most, hogy már benne vagyok a képzésben, nem bánom.

Ausztriában csak német nyelven van pszichológia szak, ahogy a legtöbb BA/Bsc képzés állami egyetemeken, így kell is C1-es nemzetközi nyelvvizsga, illetve pont pszichológiára nagyon kemény felvételi van a hatalmas túljelentkezés miatt. Egy egyetemről tudok Bécsben (Webster University), ahol lehet angolul is pszichológiát tanulni, de az magánegyetem (az állami egyetemeken valóban nincs tandíj), évente több mint 20 ezer eurós tandíjért és ott 4 éves az alapképzés...

A többi országról nincs infóm, Hollandiában vannak még angol nyelvű képzések, amik elég népszerűek, de azok sem ingyenesek, tudtommal olyan 2000 euró körül van egy év, plusz a lakhatás nehézkes és nagyon drága, de ezzel nincs tapasztalatom.

Én úgy vagyok vele, hogy szeretnék kimenni erasmusra, esetleg a külföldi mesterszakot sem zárom ki, de összességében ennél a szaknál valóban fontos a nyelv, a kommunikáció, persze ez attól is függ, hogy ki milyen irányba szeretne majd elmenni ezzel, más ha valaki pl. tanácsadó szakpszichológusként szeretne dolgozni és más, ha HR-esként vagy szervezetpszichológusként. Ez utóbbinál úgy gondolom, kevésbé jelent akadályt, ha az ember külföldön él és nem az anyanyelvéről van szó, de ha valaki valóban kliensekkel akar foglalkozni, tanácsadást/terápiát tartani, akkor még egy jó nyelvtudás mellett is nehéz idegen nyelven (persze nem lehetetlen, van rá példa).

okt. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!