Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hollandiában szeretnék tanulni...

Hollandiában szeretnék tanulni a gimnáziumi éveim után.Mik ott az elvárások, illetve elmagyaráznátok az ottani oktatási rendszert?

Figyelt kérdés

Utánajártam a dolognak, és nem volt tiszta a dolog. Valami olyat olvastam, hogy 2 féle diploma van, de a gimnáziumi érettségi bizonyítvány többet ér, mint a technikumi? Illetve a felvételi eljárás se részletezték, ezért az adott egyetemek honlapján keresgéltem, de ott se találtam többet.

A dolog kedvéért: Még nem érettségiztem, de gimnáziumba járok, illetve van IELTS 7.0 nyelvvizsgám, és a gazdasági irányba szeretnék járni, már ki is néztem egy szakot, és egy egyetemet (Business Management a TIO egyetemnél)



tegnap 18:06
 1/4 A kérdező kommentje:

Ezeket az oldalt néztem:

[link]

tegnap 18:22
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Egy kérdés: ha ezekre a dolgokra nem tudod a választ, miért szeretnél odamenni?
tegnap 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A holland egyetemeken köztudottan magasabb szintű oktatás folyik, mint Magyarországon, illetve versenyképes diploma mellet nyújtanak gyakorlati képzést is. A mostani helyzet miatt is előnyösebb külföldre utazni, és egy jó képzés mellet találni egy élhető környezetet, jó megélhetéssel. Ennek a folyamatnak az első lépéseként akarok, egy külföldi egyetemen az irányultságomnak megfelelő képzést találni, és felvételt nyerni rá. Az ok, amiért fel mertem tenni ezt a kérdést az, hogy esetlegesen valaki a folyamatnak a végén jár, és esetleg megosztja velem a meglévő tudását, és válaszol számomra életbevágó kérdésekre, mint például hogyan működik az oktatási rendszer ott, vagy hogy hogyan kell jelentkezni rá. Sajnos süket fülekre talált a kérdésem, és nem gazdagodtam hasznos információkkal.
tegnap 20:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak hallomásból tudom.

1) drága lesz

2) jó, ha valamennyire megy a holland is

3) külön felvételi eljárás van, nem viszel pontot, hanem ha jól tudom írsz egy motivációs levelet, pmajd kapsz tőlük tananyagot, azt tanulgatod, majd abból írsz tesztet. A tesztedet kiértékelik, a jelentkezőket rangsorolják, és az elején levő nekik kellő mennyiséget felveszik.

ma 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!