Milyen lehetőségek vannak koreába utazásra?
Kb. esélytelen. Borsos áron kimehetsz egyetemre, de ott sokkal, de sokkal nagyobbak az elvárások, lényegében csillagos hatos átlag alatt tuti nem vesznek fel egy senkit Kelet-Európából. Arról nem is beszélve, hogy beteg hosszúak ott a sulis napok és rengeteg az anyag - reggeltől késő délutánig suli, és ha nem akarsz mindenből megbukni, éjfélig tanulsz minden áldott nap. Hidd el, nem akarsz nyugati elvárásokhoz szokva Ázsiában tanulni.
Inkább kirándulást, nyaralást tervezz.
Attól is függ, hogy hány éves vagy. Ha középiskolás, akkor van csereprogram, amivel egy tanévre ki lehet menni akár oda is. Én az AFS-t ismerem, de nem saját tapasztalatból, a mi osztályunkba jött egy évre valaki és egy osztálytársam is ment. Bár természetesen ott is iskolába járt, de valójában ez nem számított bele, szóval mikor jött vissza, nem a mi osztályunkba került, hanem egy évvel alánk. Emellett nehézség lehet, hogy egy családhoz kerülsz, akik vállalnak és ez elsülhet jól és rosszul is, ha nem jössz ki velük annyira. És végül nem tudom mennyibe kerül, gondolom ez erősen függ attól, hogy ki milyen országba menne, de drága. A nyelvet nem kell tudnod előre.
Egyetemen is lehet menni külföldre, utána kell nézni, hogy milyen lehetőségek vannak, én nem ismerek senkit, aki Ázsiába ment volna, de lehet van oda is. Általánosságban ezeknél van ösztöndíj is, de valószínűleg ki kell pótolni azért és ezekre nem mehet mindenki, tanulmányi eredmény dönt. Népszerű helyszínekre nehezebb bekerülni. Nyelvismeret szükséges szokott lenni.
Ezeken kívül még önkéntes programok vannak külföldre, annak tudsz még utánanézni, hátha van oda is olyan, ami megfelelne, de ott ugye dolgoznod kell, amiért cserébe állják az ellátásodat.
Ha a nyaralást és a majd egyszer talán odaköltözöl opciókat most nem nézzük, akkor talán ennyi.
Volt munkatársaimmal voltunk kint turistaként. Ezt mindenképpen ajánlom mielőtt kiköltöznél, simán lehet, hogy nem tetszik az éghajlat, a kaja, vagy bármi más. Ez vízummentes - bár az ország fantasztikus külpolitikája miatt lehet, hogy már nem sokáig.
Az angoltudásukkal nem volt problémánk, bár ilyenkor nyilván más az elfogadható szint, mint ha tanulni vagy dolgozni mész. A környékbeli országokhoz képest (Japán, Kína, Vietnám, Kambodzsa, Indonézia, Malajzia az, ahol voltunk - malájok persze jobban tudnak, volt brit gyarmat és hivatalos nyelv a mai napig) nem lógott ki, legalábbis a turistákkal frekventált részen.
Voltak kint a cégtől kiküldetésben mérnökök (az otthoniak és a helyiek közt közvetítettek és simították el a felmerülő problémákat). Nekik a cég szervezett munkavállalásra alkalmas vízumot meg szállást is - persze plusz költőpénzzel (Szöul lényegesen drágább, mint Budapest). Szóval a másik lehetőség, hogy olyan munkahelyet keresel, akiknek sok koreai partnere van, és kiküldenek (ez azért nem olyan gyakori).
Tanulhatsz olyat, amire van kint (is) kereslet. Ha elég jó vagy benne, itthonról is kereshetsz kinti munkát, és lesz olyan cég, aki az ezzel járó plusz adminisztrációt bevállalja.
Fiatalabb korban lehetsz cserediák - ezt már többen kivesézték. Ez mindig elég korlátozott időre szól, és nem biztos, hogy szeretnéd.
A koreai nyelvtudás minden fenti esetben segít. Ha ennyire szereted, érdemes még itthon megtanulni valamilyen szinten.
5 vagyok
Soo Kimnek van egy olyan könyve, aminek az a címe, hogy "Élj úgy, mint egy koreai". Azt a könyvet ajánlanám, hogy ha Koreába terveznél kiköltözni. Rengeteg információ vam a könyvben, a koreai háborútól kezdve a k-popig. Nyelvtanulásra van egy nagyon jó app, az a neve, hogy Cake. Én is azt használom és eddig nagyon jól haladok. :)
"Milyen lehetőségek vannak koreába utazásra?"
Repülővel, hajón, vonaton, lóháton, gyalogszerrel, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!