Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi a realitás külföldi MSc-re?...

Mi a realitás külföldi MSc-re? Megéri kimenni?

Figyelt kérdés
Minden információ érdekel!
2010. okt. 14. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
attól függ hova. mozambik is külföld....
2010. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Európa lehetőleg.
2010. okt. 14. 19:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az a kérdés, hogy milyen területen. Na és hogy konkrétan _melyik_ egyetem és mi lenne az itthoni alternatíva... itthoni noname vs. külföldi noname: valszeg legtöbbször a külföldi noname nyer; itthoni menő vs. külföldi menő legtöbbször szintén a külföldi nyerne - de itthoni menő vs. külföldi noname??? ott max a nyelvtudás meg a kapcsolatok jelenthetnek vmi pozitívumot a külföldi javára, már ha olyan a szakmád, hogy ez fontos...
2010. okt. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Biológusnak tanulok, most végzek. Kutatóin vagyok, szeretem is, de érdekelne egy kis világlátás.
2010. okt. 17. 19:28
 5/9 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


Ez én vagyok, csak nemigazán jutottam azóta sem előre. Ha valaki veszi a fáradtságot és elolvassa, megköszönöm.

2010. okt. 17. 19:33
 6/9 anonim ***** válasza:

hát ha biológus lennék és kutatónak szánnám magam, akkor valószínűleg próbálkoznék valami olyan egyetemre bekerülni msc-re (külföldire), ahol aztán szívesen ottragadnék mondjuk phd-re.

Vagy ez csak ilyen mese habbal, hogy nyugatabbra sokkal több pénzt adnak a kutatásra mind itthon és hogy ott sokkal több az ilyen típusú lehetőség...?

2010. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem mese habbal, ahogy tájékozódom. Viszont itt tuti, hogy felvesznek, és biztos a szakdolgozó helyem is (kvázi van munkahelyem "előre").
2010. okt. 17. 21:22
 8/9 anonim ***** válasza:
És olyat nem lehet, hogy beadod az itthonira és a külföldire is, aztán ha kintire nem vesznek fel (mondjuk ha ennyire bizots vagy az itthoniban akkor gondolom a kintire is jó esélyed van) akkor maradsz az itthoninál?
2010. okt. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Elvileg én is nemsokára végzek, szintén biológusként. Én külföldi phd-stól hallottam, hogy érdemes kimenni. De úgy a legjobb, ha az msc után ugyanott folytatod a phd-t is.

Én az anyagiak miatt inkább maradok itthon, az a biztos. De tapasztalatszerzés céljából nagyon jó ötlet, plusz ha megfelelő helyre mész arany életed lehet labor terén.

2010. nov. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!