Mit kell csinálni, hogy mesterképzésen felvegyenek egy nevesebb egyetemre ?
Sziasztok, az ELTE-IK programtervező szakán vagyok első éves és egyenlőre elég jól megy.
Azon kezdtem el gondolkozni, hogy jó lenne majd a mester képzést külföldön végezni, valami nagyobb színvonalú egyetemen.
Szóval a kiemelkedő tanulmányi eredményeken kívül, így miket kellene csinálni ahoz, hogy kiemelkedj a tömegből lehetőséged legyen bejutni egy neves egyetemre.
Esetleg TDK? Azzal jó eredmény?
Vagy ha valamilyen jó projektben benne vagy, akkor az biztos tud segíteni. (Gondolok itt esetleg egy hiánypótló programra)
Mégis hogy akarsz "nevesebb" külföldi egyetemre bekerülni ha azoknak a felvételi tájékoztató oldalát sem vagy képes használni ahol részletesen specifikálva van minden ami szükséges a sikeres felvételihez?
Egyetemfüggő hogy milyen pontozási rendszert használnak sőt azt is megszabhatják hogy kell-e bármilyen különbözetit írnod vagy milyen nyelvvizsgát fogadnak el. Hiába van akkreditált C1 nyelvvizsgád az is lehet hogy csak egy adott típusút fogadnak el. Ahány egyetem annyi szabály, most nem fogom bemásolgatni ide több ezer egyetem felvételi pontszámítási rendszerét ha nem haragszol
2# Ez a klasszikus "Hogy lennél rá képes, ha magadtól nem tudsz hozzájutni az információhoz?" hozzáállás, amit az itteni trollok szoktak csinálni.
Nyílván eltudja olvasni 1-1 egyetem msc programainak a követelményeit, de attól még teljesen valid az, hogy egy online fórumon rákérdez más felhasználók tapasztalataira.
Ha mindenki úgy gondolkodna mint te, akkor nem lenne létjogosultsága ennek az oldalnak.
... így kicsit furcsának érzem, hogy mér is vagy az oldalon, ha leszólod azokat, akik itt akarnak interneten elérhető információhoz jutni. Minden kérdést technikailag haszontalan itt akkor...
Én Nagy-Britanniáról tudok beszélni: ott a mesterképzésekre bejutni (néhány elit egyetem kivételével) egyáltalán nem annyira nehéz; s ott még egy közepes egyetem is jobb minőségű képzést ad, mint nálunk a legjobbak. Ha jó vizsgaeredményeid vannak, szinte biztosra veheted, hogy a mesterképzésre felvesznek. Én is az ELTE-ről (más szakról) jutottam ki annak idején Londonba mesterképzésre anélkül, hogy valami különlegeset fel tudtam volna mutatni.
Egyszóval bekerülni nem annyira nehéz. Arra viszont gondolnod kell, hogy Nagy-Britanniában a tandíjak csillagászatiak, nem is szólva a szállás és étkezés magas költségeiről. Ezt fedező ösztöndíjat szerezni, na az az, ami nagy dolog, ahhoz kell tenned valami nagyon kiemelkedőt. Posztgraduális ösztöndíjakat egyes egyetemek is meghirdetnek, illetve a British Council is nyújt ilyeneket. Mondanom sem kell, mindegyikért óriási a tülekedés. Tipikusan a mesterképzéses hallgatók 10%-a ösztöndíjas, vagyis egy ösztöndíjhoz azt kell bizonyítanod, hogy a legjobb 10%-ba tartozol. Ehhez nem elegendők önmagukban a jó jegyek; leginkább két vagy három itthoni professzorodtól kell a tehetségedet méltató ajánlólevelet beszerezned, hogy esélyed legyen.
Én doktorira fogok jelentkezni külföldre.
Ennek érdekében:
-5.0 az átlagom
-van egy OTDK 3. helyezésem
-elkezdtem egy külföldi kutatócsoporttal is kutatni
-remélem lesz a jelentkezésig egy cikkem.
Aztán ősszel jelentkezek és meglátjuk.
Tényleg egyetemfüggő. Ha nem Cambridge-be és hasonló helyekre akarsz menni, hanem "csak" pl egy holland egyetemre (azok között nem sok különbség van, mind 50-100. hely között van globálisan), akkor jó jegyek, valamennyi szakmai tapasztalat és egy jó motivációs levél valószínűleg elég, hogy felvegyenek. Az IELTS, TOEFL vagy Cambridge nyelvvizsga persze mindenhol alap beugró.
Tök más területen vagyok, de Delft pl biztos jó választás lehet, ha informatikát akarsz tanulni.
#6
BME TTKn tanulok fizikát, és felvettek Oxfordba doktorira.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!