Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy Amerikában élő állampolgár...

Egy Amerikában élő állampolgárnak is nagyon sokba kerül az egyetem? Hogyan működnek az Amerikai egyetemek?

Figyelt kérdés
Nem bekerülni szeretnék csak érdekel, mert hallottam, hogy ha egy nem állampolgár akar bekerülni (nyilván a zöldkártya, stb nélkül is) sok pénzbe kerül. Érdekelne ha egy állampolgár, aki ott járta ki az egyetemet megelőző iskolákat neki is annyira drága lehet? Valaki tud az ottani egyetemekről hiteles információkat? Minden érdekelne csak úgy kiváncsiságból:)

2021. júl. 21. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Vannak állami egyetemek ahol kedvezőbb a dolog, de alapvetően állampolgároknak sem olcsó az egyetem. Tudod szokták mondani, hogy születésüktől kezdve félrerakják az egyetemre a pénzt. (Ebben az is közrejátszik hogy a lakosság 80%a fizetéstől-fizetésig él, annak ellenére, hogy hozzánk képest, ők 1-2 hetente kapnak fizut.) Persze kaphatsz ösztöndíjat (rész-teljes) de a könyvek ott is írtódrágák, lakhatás sem jobb. Nem véletlen van sok egyetemista, aki pl kocsiban élve folytatja tanulmányait. Van viszont példa arra, hogy jó átlaggal van esélyed fedezni a lakhatásod, étkezésed a juttatásokból.

Nagyban függ minden, hogy melyik államban, milyen intézményben vagy, illetve hogy hány szakot viszel. Itthon nem gyakori, hogy valakinek legyen major mellett minorja(i), ott sokkal gyakoribb. Nekem is van ismerősöm, aki szakokat váltogatva csinált mindent, viszont közben vagy 300ezer dollárnyi (!!) adósságot szedett össze kb 4 szakból és végül egyiket se végezte el…

De pl orvosi mellett nem nagyon lehet minorozni, ha nincs ösztöndíjad + mindent hitelbe veszel fel, akkor az is lehet 250-300ezer dollár, igaz ott az orvosképzés nem 6 év+szakosodás, hanem hosszabb, de igen költséges. Viszont ott ha dolgozol, akkor félre is tudsz tenni. Nekem volt osztálytársam (általános sulis, kettősállampolgár) vágott bele az orvosiba kint, ő nem jutott be az álomhelyére elsőre, viszont amíg dolgozott egy évet, addig 40ezret félre tudott rakni. Mikor bejutott, akkor neki ennyivel nagyobb előnye volt, de azután is dolgozott kevés órában.

Ha ezt összehasonlítjuk, itthon lehet 1300000 egy félév, de jobb (diák)munkával sem tudsz több félévnyit összeszedni, friss érettségivel egy év kihagyással.

Szóval ha valaki kicsit tervez, akkor ott is megoldható a dolog, de diákhitelt is élhető időben (10 éven belül) vissza lehet fizetni még orvosi esetében is, ellentétben nálunk, ahol a 300ezer/féléves tandíj diákhitelét, a gyereked felsőoktatásba lépéséig is fizeted.

2021. júl. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Allampolgarkent is draga, foleg ha nem a sajat allamodban jarsz egyetemre.
2021. júl. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Draga, de nem annyira, mint gondolod, es kozel sem annyira, mint international studenteknek. Kezdjuk azzal, hogy state-en beluli studenteknek altalaban a tobbiek tuitionjenek 50%-at kell alapbol is csak fizetni. Ezen kivul van egy csomo osztondij, amit meg tudnak palyazni, amik nem elernetok international studenteknek.

Az Ivy League egyetemek meg nagyon gyakran alapbol full ride-ot adnak azoknak, akik bekerulnek.

2021. júl. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy baratom kinn el (nem magyar) tobb millioba kerul neki az oktatas, hiaba jar allami egyetemre. Vannak financial aid-ek, de igazabol igyis hatalmas osszegeket fizetnek, meg a koliert is. Allamonkent elterhetnek ezek az osszeghatarok
2021. aug. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!