Akik itt oltogatják az egyetemeket azok mind a Harvardra jártak?
Mondtam, vannak jó szakok. De a legtöbb szak nem ilyen. Van pár jó szak amivel tényleg lehet jól keresni, általában mérnöki meg IT-s szakok, de a többi nem sokat ér.
Ismerek gázszerelőt, aki 76 éves és még mindig dolgozik, jól tartja magát.
Igen, és mi tart vissza attól, hogy leülj és megtanuld azt, ami ér is valamit?
Még mindig több értelme van 3 év helyett 5 év alatt elvégezni egyet, ami ér is valamit, mint leélni 50 évet melóval úgy, hogy tudod, hogy soha nem ülhetsz majd le, különben a családodnak nem lesz mit enni. Szerintem.
De ahogy gondolod. Én megyek, seggelek tovább inkább, annak több értelme van, véget ért a pihenőidőm amúgy is.
"Igen, és mi tart vissza attól, hogy leülj és megtanuld azt, ami ér is valamit?"
Mert olyan szakot nincs értelme választani ami nem is érdekel.
Nem igaz ez a gyakran hangoztatott melós mantra, hogy a diplomások munkanélküliek meg kevesebbet keresnek. A teljes ellentetje a valóság.
[link] (sajnos a KSH nem publikál hasonlót, de minden országban ez a tendencia.)
Vagyis, 2018-ban a foglalkoztatottsági arány a diplomások között 88% volt, az alacsonyabb végzettségűek körében csak 72%. Az éves medián jövedelem is a diplomások esetében magasabb, mintegy 4.000.000 Ft-tal évente. A karrier első éveiben valóban nem robbantanak bankot a diplomások, de az évek és a szakmai tapasztalat növekedésével megelőzik az alacsonyabb végzettségűeket. Ami nem zárja ki, hogy ne kereshetne sokat egy szakmával rendelkező, de ha a nagyképet nézzük a diplomások munkaerőpaci helyzete jobb, jövedelem és munkanélküliség szempontjából is.
A most aktuális távmunka lehetőségéről, a munkahely biztonságáról és a jövőbeni trendek hatásáról nem is beszélve.
Nem. "csak" 3 3gyetem összesen 4 szakára jártam (PPKE, BME, OE), amiből 3-at sikeresen elvégeztem vagy elvégzek. 2 másik egyetemre hallgattam át (SOTE, ELTE) Voltam óraadó is. Korrepetálok is embereket egyetemi tárgyakból.
Szerintem elég komplex véleményem van arról, hogy hol és milyen formában valósulnak meg igazán jól dolgok és hol/hogyan nem. Illetve aktív munkavállalóként szerintem jobban fel tudom mérni, hogy mivel éri meg kínlódni és mivel nem. Itt is le szoktam néha embereket beszélni, akik fiatalságukban, tapasztalatlanságukban olyannyira elfogultak, hogy elhisznek minden elitista dumát és amivel porba döngölik néhány ember szakmai önbizalmát. Általában a fanatikusok tolják is neki a downvoteot, akik meg megjárták, belátják, hogy mennek a dolgok... Sőt, kapaszkodjatok meg, az elitegyetemeket tudnám szidni a legjobban.
Szóval azt hiszem (de javítsatok ki, ha tévedek), joggal kritizálhatom a hazai felsőoktatást és igazából mindenki, aki valaha részt vett benne. Ahhoz, hogy tudd, hogy valami szar, nem kell messzire menned. Azt az ember érzi Harvard nélkül is. Én is éreztem, ha szar helyre jártam vagy olyat tettek velem, ami egyszerűen nem volt korrekt cafy épp összeszedett.
#12
Nem mindenki van oda az irodai munkáért. Én megpusztulnék ha egész nap irodában kéne ülnöm egy számítógép elött erőltetve a szememet. Inkább a fizikai munka. Változatosabb, frissebben tart, mozoghatok közben
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!