Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van aki német ajkú nyelvterüle...

Tetszil kérdése:

Van aki német ajkú nyelvterületen végzett gazdasági vagy informatikai szakot? Valaki esetleg duális szakot is végzet külföldön? Ti hogyan fedeztétek a külföldi tanulást?

Figyelt kérdés
Ausztriában tervezem elsősorban a továbbtanulásomat. Szívem inkább a gazdasági karok felé húz. Matekból,töriből, földrajzból és informatikából jó vagyok. Erős iskolában végzem most a 11-et. Azonban bár már nyelvvizsgám van (közép, most megyek felsőfokúzni) kissé félek a külföldi továbbtanulástól.(német youtube-os videók 65-75% át értem, azonban nem tudom milyen nehéz egy valódi német nyelvű egyetemi óra. Gazdasági vagy Informatikai szakon. Aki külföldön dolgozik vagy tanul/t meg tudná osztani a tapasztalatait (akár más szakokon vegzettek is) ? (talpraesett, szorgalmas vagyok, de németből nem tudom, hogy elég jó vagyok e hozzá). Milyen gazdasági szakokat ajánlanátok? A duális képzés sokall nehezebb, mint a sima?

#gazdasági szak #külföldi oktatás #német nyelvterület #Németországi továbbtanulás #Ausztriai továbbtanulás #Duális képzés külföldön
2020. máj. 17. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bar en nem nemet nyelvteruleten es nem is gazdasagi vonalon (fogorvosi) tanulok, en azt csinaltam, hogy vegig vettem az itteni gimis konyveket is, onnan kaptam meg az alap szakszokincsem. En ezt neked is ajanlanam, ugyanis hiaba vagy felsofokon, ha a szakszokincsed nulla. Nemet matek konyveket szerezned be kezdetnek a helyedben. Ha van kerdeseid irhatsz privatban.
2020. máj. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

milyen nyelvizsgából van középfokod, miből akarsz felsőfokot tenni?

finoman szólva is nehezebb, kamerák előtt mindenki szebben, tisztábban és lassabban beszél mint a hétköznapokban, és nem minden tanár tud/akar visszaváltani hochdeutschra a saját dialektusából, csak mert van pár tucat külföldi is az előadóban... erre azért készülj.

2020. máj. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van. Az adott szakterület szókincsét meg kell tanulni, de azért kell egy alap szókincs is, amivel választékosan ki tudod magad fejezni. A hétköznapi életben nem kell bonyolult szókincs😉 Nem hinném, hogy gyakoriak lennének az olyan profok, akik dialektussal beszélnek, már azért is, mert egy egyetemen valószínűleg nemcsak ottani diákok vannak, hanem Németország több részéről. Emellett a dialektus használata nem számít túl előkelőnek..

Fontos, hogy olyan nyelvvizsgát válasszál, amit elfogad a kiszemelt egyetemed vagy főiskolád (az ECDL-t nekem pl. nem fogadták volna el), meg arra is kell figyelni, hogy meddig “érvényes” a nyelvvizsgád. Talán 2 év, tehát, ha 2 évnél több ideje szerezted meg, nem fogadják el, újat kell csinálni. Tehát ezt is jó lenne kiszámolnod. De meg kell érdeklődni az adott egyetemnél vagy főiskolánál, mert mindnél más és más elvárások vannak. (emellett kell egy emelt érettségi)

Duális képzésről nem sokat tudok, csak annyit, hogy ugye kereshetsz mellette, ha végeztél nagyobb eséllyel átvesz a cég, de “kizsákmányolás”-nak is nevezhető..

2020. máj. 28. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, válaszom Németországra vonatkozott
2020. máj. 28. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!