Angliai végzettségeket illetően van valakinek tapasztalata?
A magyar megfelelőjükre vagyok kíváncsi, ha egyáltalán van ilyen.
Ezen az oldalon nézegelődtem. Azt tudom, hogy a mi érettségink az A levels-nek felel meg nagyjából, és ezt el is fogadják (oda-vissza a 2 ország), aztán level 6 a diploma, ami kint ugye degree with honours néven fut.
Amin elgondolkoztam, az az, hogy az ottani diploma nevű képesitésnek milyen megfelelője van itthon. Megfigyeltem, hogy minden szinten van diploma, de engem a level 4 és 5 szinteken szerezhető “diploma” megfeleltetése érdekel. Mivel az A levels (és ez alapján következetesen a mi érettségink is) level 3, valamint az alapján, hogy vannak kint olyan egyetemek, amik a level 4 és level 5 “diplomát” beszámítják a degree-be, én arra következtetek, hogy ez a level 4 & 5 az itthoni felsőoktatási szakképzéseknek felel meg, de nem vagyok benne biztos, hogy ezt itthon ténylegesen elismerik-e.
Ha valaki jártas a témában, az kérem, segítsen :)
Level 3/a level érettségi
Level 4 egyetem első éve
Level 5 egyetem második éve
Level 6 egyetem harmadik éve
Lehet úgy csinálni hogy elmegy az ember mondjuk egy level 4 képzésre mert mit tudom én nincsenek olyan jó jegyei vagy olcsóbb mint az egyetem utána meg elmegy egyetemre második évesként kezdve. Level 4től felnőtt oktatásnak számít. Abban igazad lehet hogy olyasmi mint a szakképzés pl ha elődöntöd hogy egyetemre nem szeretnél menni akkor a level vagy level 3 után elmész egy level 4 képzésed hogy azért valami papírod még is legyen. Vannak ilyen NVQ papírok az is szakképzés szerű pl körmös. Tulajdonképpen bonyolult.
De jó, hogy valaki válaszolt, köszi :D Ment a zöld is, mert hasznos amit írtál. Ezt, hogy a level 4/5 okleveleket be lehet számítani releváns szakra egyetemen, ez világos, de ez vajon itthon is lehetséges?
Ugye itthon 2 éves FOSZK-ot befejezve elméletetileg el lehet fogadtatni a tárgyakat és lehet menni tovább egyetem 3. évébe is akár, ezért lenne jó tudni, hogy azt a kinti level 4/5-ös oklevelet itthon minek veszik, ha egyáltalán veszik valaminek.
Az is lehetséges, hogy ez nincs szabályozva most, de külön kérelemmel lehet akkreditáltatni itthon is?
Ez az ábra jobban segít elképzelni a szinteket.
Igen, minden szinten van diploma, hisz az olyan mintha azt mondanám oklevél. Nekem is van például Level 3 diplomám, ami egy szinten van az A level-el, és ugyanúgy enged egyetemre is, azon a szakon amit level 3 BTEC-en tanultál (ami szintén 2 éves, de level 3 alatt egy level az 1 év).
A level 1 az inkább csak alapozó.
A level 2 az olyan mint Magyarországon az OKJ, vagyis mint a szakma. (Persze vannak olyan level 2 szakok is mint könyvelő, közgazdász, de az inkább csak arra jó, hogy továbbmehess level 3-ra, majd egyetemre, és így lesz egy jó alapod).
A HnC & HnD szerintem többet ér mint a FOSZK, hiszen ha neked ez megvan, akkor csak egy 1 éved BSc top-upra kell jelentkezned, és mindent elfogadnak. Míg magyarban FOSZK után még kell pótolnod tárgyakat, és talán már az is jó ha másfél év alatt megszerzed utána a diplomát.
Viszont arról nem tudok semmit, hogy ezt elfogadnák-e magyar egyetemeken, de szerintem nem..
Ha van hasonló kérdésed, nyugodtan írj, Angliában tanultam/tanulok High School-tól kezdve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!