Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tanárként természetes, hogy...

Tanárként természetes, hogy aggódom, hogy a tanulóim a vizsgán jól szerepeljenek?

Figyelt kérdés
Első osztályom, teljesen kivagyok.
2018. máj. 12. 21:11
1 2
 1/15 Anonym982 válasza:
25%
Ne foglalkozz vele ha sz@rul fog teljesíteni az csak az ő hibája nem a tiéd, hogy nem tanult
2018. máj. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak minden tanár ilyen lenne :)
2018. máj. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van egy hasonló tanárunk, szerintünk jobban félt a vizsgánktól mint mi, imádjuk, még a lusták is már csak miatta is tanultak😅... bezzeg a matek...minden órán kiabál velünk, hogy itt mindenki meg fog bukni a vizsgán, de ő nem is bánja, mert mindenki hülye... na tőle senki nem érez ösztönzést a tanulásra... szerintem minden jó tanár izgul a diákjaiért:)
2018. máj. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én nagyon aggódom miattuk is, meg persze magam miatt is. Valaki írt nekem privit, hogy "cuki tanár néni lehetsz", de hol írtam, hogy nő vagyok? :)
2018. máj. 13. 01:58
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Gimis tanár vagy?

Egyébként valamilyen szinten természetes. Én azt élném meg rosszul, ha az egyébként szorgalmas diák, akin látom, hogy nagyon készül, tanul, mindezek ellenére rosszul szerepel. A lustákkal nem tudsz mit tenni .

2018. máj. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Felnőttképzésen vagyok szakoktató, holnap vizsga. Szorgalmasak, tanulékonyak, azzal nincs gond, de nem tudhatjuk, hogy, "mit dob a gép". 😐
2018. máj. 13. 06:54
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem az a jó, ha egy bizonyos, normál szinten "aggódsz" a tanulókért. Igen, még felnőttoktatásban is.


Abban az állami iskolában, ahol tanítottam egy ideig, az akkori igazgató mindig azt mondta, hogy: a tanuló teljesítménye a tanárt is nagyban minősíti. Volt rá példa, hogy az általam tanított csoportban meg kellett buktatnom 2 gyereket a 18-ból. Ugyanakkor 5 jeles tanuló is volt ugyanabban a csoportomban. A többi a két szélsőség között szóródva.

De az igazgató a 2 megbuktatott diákból indult ki és azt mondta, hogy az az én hibám, és azzal nagyban rontottam az iskola átlagát. Szálljak magamba, mert....és ekkor ismét elhangzott a szokásos sablonszövege: "a tanuló teljesítménye a tanárt is nagyban minősíti. Ha a tanuló rosszul szerepel, az azt jelenti, a tanár nem tanította meg."

Na, én ettől nem akartam kikészülni, így váltottam.

Persze, amikor közöltem vele, hogy elmegyek, érdekes módon más lett a hangneme és hogy valójában félreértettem őt.

2018. máj. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, a másik oldalt is figyelembe kellett volna venni, a tanuló hozzáállásán nehéz változtatni, azért a jelesek, jók téged igazolnak. Vagy kellett volna kegyelemkettest adnod?
2018. máj. 13. 14:20
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes!

10 évig készítettem fel vizsgákra OKJ-s csoportokat, talán én is jobban stresszeltem az írásbeli előtt, mint ők... azon persze kiakadtam én is, amikor olyat nem tudtak, amit tanultunk...:)

2018. máj. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azon én is kiakadtam volna, de most belefutottunk olyanba, amit pont alg vettünk át, mindent töviről hegyire. Még mindig nem tértem magamhoz. 😭😭😭😭
2018. máj. 17. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!