Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Megérné a gyes alatt elvégezni...

Megérné a gyes alatt elvégezni a gyógyszertári asszisztensi képzést?

Figyelt kérdés
Távoktatásban végezném el,igy csak a gyakorlaton kell részt venni.Ez ugye a suli után van,vagy már a tanfolyam alatt is? [link] Ez a képzés.
2013. máj. 21. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem éri meg - a gyakorlatot pedig a suli alatt kell elvégezned és ált. még utána vizsga előtt úgy 2 hónapig. Ez most így elég kegyetlenül fog hangzani, de pont az ilyen és ehhez hasonló távoktatós meg nyúlfarknyi tanfolyamok miatt nézzük le a mostanában végzett asszikat és - szerintem több gyógyszerész is egyet fog érteni velem - igyekszünk 5-10+ éves tapasztalattal alkalmazni Őket, kizárólag ismerős referenciájával. Ez egy olyan szakma, amit egyszerűen nem lehet ennyi idő alatt elsajátítani, főleg nem távoktatásban: ha nincs, aki átadja a tudását, akkor esélyed sincs megtanulni ezt a hivatást. Gondolj csak bele, nem is olyan régen még 2 éves képzés volt: 3 nap 8 órás suli iskolapadban ill. utána 2 nap 8 óra patikában, szintén oktató mellett + rengeteg otthoni tanulás. Amikor bejött a "remek" oktatási reform, akkor sajnos dolgoztam több asszi tanuló és gyorstalpalón végzett asszi mellett is, és sötétek voltak, mint az éjszaka. Ez nyilván elsősorban az "oktatási rendszer" hibája, de mivel szerencsére válogathatunk az állást kereső asszisztensek között, így ha kezdőt is veszünk fel, az a normál két éves nappali suliból lesz. Ez nem az a szakma, ahol megengedhető, hogy ne tudd a hatástant - betegek életéért fogsz felelni, jóval több esetben kell felülbírálnod az orvos döntését, mint gondolnád és hála a mai gazdasági helyzetnek garantáltan nem lesz olyan ember a kollektívában, akinek lenne ideje segíteni Neked, ennek hiányában meg majd mehetsz a börtönbe, ha mondjuk "elnéztél" egy gyerekadag számítást. Én mindenképpen lebeszélnélek róla.
2013. máj. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ELgondolkodtató amit irsz... A gyakorlattól érdekes épp nem félek,mert laborban dolgoztam eddig is. Ahol sok oldatot csináltunk. Meg mindenféle bemérés,kimérés...
2013. máj. 27. 10:47
 3/3 anonim ***** válasza:
A gyakorlat magisztrális része (tehát ahol kenőcsöket, kúpokat, stb.) tanultok meg készíteni, könnyű és biztos vagyok benne, hogy magát a tanfolyamot sikerrel végeznéd el - én inkább amiatt próbáltalak meg lebeszélni, ami utána vár rád. Végzés után a gyógyszertári asszik kb. 90%-a közforgalmú gyógyszertárban helyezkedik el, egyrészt a kimagaslóan jó fizetés miatt, másrészt pedig itt van a legnagyobb számban szükség a munkájukra. Itt a munkaidőd minimum 80%-át az expediálás tölti majd ki, tehát futószalagon kell a beteg recepteit ellenőrizni, kiadni a gyógyszereit úgy, hogy közben az adagolást is ellenőrzöd, ill. azt, hogy nincs-e bármilyen kedvezőtlen kölcsönhatás az együtt szedett gyógyszerei között. Ez természetesen 100%-ig tanulható, de kell hozzá egy olyan szakember, aki az iskola mellett átadja a gyakorlati tudását, illetve kell maga az iskola, ahol megtanulod az alapokat. Az egész hátrelévő karriered során ezekre az alapokra fogsz építkezni. Tényleg jó dolog, ha van laboratóriumi tapasztalatod, de egyrészt minden mérést/gyógyszerösszeállítást 100%-ig a gyógyszerész csinál (az asszisztens dolga hogy pl. kihűlésig keverje a gyógyszerész által összeállított kenőcsöt, vagy hogy azt szétmérje pl. 30 egyenlő részre), másrészt a patikai asszisztensi munka kb. 80% expediálás, 15% áruátvevés/feltöltés és csak 5% magisztrális gyógyszerkészítés. Azt érdemes még tudnod, hogy önmagában az asszisztensi képesítéssel nem mész sokra, utána mindenképpen el kell végezned a szakasszisztensit is, elvileg ugyanis innentől fogva vagy 100%-ig felelős a saját munkádért és innentől fogva adhatsz ki gyógyszert a betegnek (gyakorlatilag sajnos sok helyről hallottam, hogy már a tanulót is önállóan dolgoztatják).
2013. máj. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!