Földrajz tantárgyat milyen szakokon lehet hasznosítani?
A földrajz alapszakon vagy földtudományi alapszakon. Ezeknek vannak szakirányai, az alapszakok után pedig mesterszakok.
Földrajz alapszak jellemző szakirányai:területfejlesztés (jó sok van, nem éri meg), környezet és tájvédelem (vagy vmi hasonló - ennek sincs sok értelme, mert kevés ilyen ember kell) térinformatika (ez még viszonylag piacképes) meg a földrajztanár.
A földrajz alapszakra épülő mesterszak a Geográfus és a földrajztanár. Itt a fenti szakirányokat mélyebben megtanulhatod. Amúgy érdekes szak, nem túl nehéz, nem túl könnyű, de kevés álláslehetőség.
Földtudományi alapszak már komolyabb természetföldrajzi, kémiai, fizikai képzés. Szakirányok: geológia, geofizika, meteorológia, térképészet vagy csillagászat. Erre már többféle mesterszak épül: geológus, meteorológus, geofizikus, térképész, csillagász, de ugyanúgy lehetsz geográfus vagy földrajztanár is. A Szegedi Tudományegyetem és az ELTE honlapjain belül a földrajz intézetek honlapjain elég érthetően részletezik ezeket.
Talán még megemlíthető a miskolci műszaki földtudományi képzés, bár ott már kemény fizika, kémia, matek van és a földrajz jobban háttérbe szorul, de azért van.
Köszi a választ!
A területfejlesztésben gondolkoztam. Azt gondolod, hogy oda abszolút nem érdemes mennem? Mert ugye jó munkásokra mindig van szükség, és engem motiválna, hogy munkahelyet kapnék. De ha nem, akkor párosítanám az angollal, és külföldre is kimehetnék nagyobb cégekhez dolgozni. Vagy nem érdemes ezzel próbálkozni?
Nagyobb cégeknél területfejlesztés végzettséggel?!...hát...ez a területfejlesztés, mivel az adott ország sajátosságaira, jogszabályaira épül, szerintem azon ritka képzések közé tartozik, amelyekkel az adott országban lehet állást találni. Pl a jogszabályok miatt.
Magyarországon területfejlesztő geográfusnak akkor menj, ha van ismeretséged önkormányzatoknál, fejlesztési ügynökségeknél, területfejlesztési ügynökségeknél, pályázatíró cégeknél. Amúgy inkább válassz mást, vagy próbálj meg bentmaradni az egyetemen doktorin, esetleg az egyetemi kapcsolatokkal még elcsiphetsz valamit. De nagyon sokan tanulják ezt, nem csak föcisek! (Közgázon, szociológián, de szerintem egy településmérnök is ugyanolyan jó lehet erre.) A plussz képzések is fontosak lehetnek,pl: pályázatíró tanfolyam, közigazgatási szakvizsgák, esetleg valami középfokú tanfolyam (pl környezetvédelmi vagy pénzügyi). Esetleg ha geográfus akarsz lenni csináj meg két szakirányt egyszerre, pl területfejlesztést és a térinformatikát. Lehet kicsit többet kell tanulni, de jobbak az elhelyezkedési esélyek. Én pl a területfejlestés mellett a tanárit csináltam meg.
Remélem segítettem valamennyit! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!