Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Levelező munkarenden jár-e a...

Levelező munkarenden jár-e a diákigazolvány?

Figyelt kérdés
Vehetek-e diák bkv bérletet? Mindenre járatra érvényes Bp.-en?

2013. febr. 28. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jár diákigazolvány, de nem lehet vele diák bkv bérletet venni. Csak a lakóhely és az iskola között vehetsz vele 50%-os vonatjegyet.
2013. febr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Levelezőnél nincs BKV kedvezmény, nem váltható diákbérlet.

[link]

2013. febr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"...A villamos, trolibusz, földalatti vasút, metró, fogaskerekű vonalain, valamint az elővárosi vasút (HÉV) és az autóbusz Budapest közigazgatási határán belüli vonalszakaszain a diákigazolvánnyal vagy igazolással rendelkező jogosultak kedvezményes bérletet vásárolhatnak az utazási kedvezmények igénybevételéhez." Nos most sem értem, hogy melyik bérletre vagyok jogosult? Mert a Vasúti kedvezményeket írja, hogy:

50 %-os kedvezményű jegy:

Nappali és esti tagozatosok kedvezménye (Bármely viszonylatban, korlátlan számban)

Levelező tagozatosok kedvezménye (A lakóhely és a tanintézet között váltható, korlátlan számban)... De engem nem a vasúti érdekel, hanem csak a bkv.

Légyszi segítsetek, hogy melyikre leszek jogosult ezek közül- [link]

Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

2013. febr. 28. 15:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"7. K: Levelezős diákkal vehetek-e budapesti diákbérletet?

V: Tájékoztatjuk, hogy kedvezményes tanulóbérlet igénybevételére jogosult a 85/2007. (IV.25.) és a 121/2012. (VI. 26.) Kormányrendelet által meghatározott kedvezmény alapján az oktatási intézmények nappali és esti tanrendben résztvevő tanulója, ha érvényes állandó, vagy ideiglenes diákigazolvánnyal rendelkezik. A helyi közlekedésben a levelező tagozatos tanulók és a távoktatásban résztvevők utazási kedvezményre nem jogosultak."

2013. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi :(
2013. febr. 28. 19:18
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
És eleve nem "jár" a borítékos diák, hanem külön kell kérni. 1x használtam csak, ha jól emlékszem a harry potterre kaptam rá kedvezményt...
2013. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ha jól értem nem mennék sokra vele.

Köszi a segítséget!

2013. márc. 2. 02:29
 8/10 anonim válasza:
A sok fáradt nyugger bezzeg ingyen utazik. Bohócok.
2014. dec. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Levelező hol?

Főiskolán?

2016. máj. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Távoktatás - na az is mi a csoda
2016. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!