Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Targonca jogosítvány 3324?

Targonca jogosítvány 3324?

Figyelt kérdés
Ha nekem ilyen típusú 3324es targonca jogosítvány van azzal magas emelésű targoncát is vezethetek?

2013. febr. 27. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Itt a jogszabály! :))


Egyéb információk:


A közúti közlekedési ágazatban használt önjáró emelő és

rakodógépek kezelőinek képzésekor szükséges gépkezelői

jogosítvány külön eljárás keretében az adott képzés

végeztével megszerezhető.

Fontos információk az OKJ-s végzettségről:

1. A 21/2010. (V.14.) NFGM rendelet alapján a

targoncavezetői tevékenység végzéséhez önmagában nem

elegendő a "mustársárga" jogosítvány, államilag elismert,

OKJ-s végzettség is szükséges.

2. Az emelőgépek kezelésére a fenti jogszabály hasonlóan

rendelkezik, illetve az államilag elismert OKJ-s

szakképesítés meglétét az Emelőgép Biztonsági

Szabályzat kiadásáról szóló 47/1999. (VIII.4.) GM

rendelet is előírja.

Az OKJ bizonyítvány az alábbi gépek kezeléséhez

szükséges:

5. Targoncák

5.1. Gyalogkíséretű targonca (3312)

5.2. Vezetőüléses targonca (3324)

5.2.1. Emelővillás targonca

5.2.2. Vezetőt is emelő árugyűjtő targonca (komissiózó)

5.2.3. Vontató és szállító targonca

5.2.4. Önjáró utaslépcső

5.2.5. Egyéb vezetőüléses targonca

5.3. Vezetőállásos targonca (3313)

5.3.1. Emelővillás targonca

5.3.2. Vontató és szállító targonca

5.3.3. Egyéb vezetőállásos targonca



Remélem tudtam segíteni :)

2013. márc. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 2009. szeptember 01.-én megjelent 40/2009 (VIII.31.) KHEM rendelet újraszabályozta a targoncavezetői tanfolyamot is. Fontosabb változás, hogy a korábbi szabályozástól eltérően a targoncákat már csak háromféle gépcsoportba sorolja. Ezzel jelentősen csökkenthető a típusvizsgák száma, mert egy adott targonca-gépcsoportra megszerzett gépkezelői jogosítvány a gépcsoporton belül megtalálható összes gép kezelését engedélyezi. Például korábban a targoncavezetőnek külön kellett gyakorlati vizsgát tenni elektromos targonca, dízel targonca, gázüzemű targonca, magasemelő targonca, szállító targonca, oldalvillás targonca, stb. típusokra. A mostani rendelkezés szerinti három csoport, vezetőüléses targonca, vezetőállásos targonca és gyalogkíséretű targonca lefedi a targoncák összes fajtáját, függetlenül a meghajtástól, vagy a teheremelő képességétől.



A régebben megszerzett építőgépkezelő jogosítvány az emelő-és rakodógépek tekintetében 2015.december 31.-ig jogosít a bejegyzett géptípusok kezelésére.


A Rendelet értelmében az emelőgépek, köztük a targoncák esetében is, a gép jogszerű kezeléséhez nem elég a gépkezelői jogosítvány megszerzése, hanem az Országos Képzési Jegyzékben ( OKJ ) szereplő, a gépcsoporthoz tartozó, állam által elismert szakképesítő vizsgát is le kell tenni.A megfelelő OKJ-s végzettség megléte, vagy megszerzése esetén a gépkezelői, targoncavezető vizsgán csak gyakorlatból kell vizsgázni, a hallgató mentesül az elméleti (szóbeli) vizsgák alól.


A gyakorlati vizsgához elfogadható OKJ-s végzettségek:

Nehézgépkezelő

Könnyűgépkezelő

Emelőgépkezelő

Targoncavezető

2013. márc. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

33-24

Ha így van írva ez robbanómotoros és Gázűzemü targoncavezetői régi Építőgépkezelő jogsi ami 2015. Decemberig jó és csak 5 tonnáig ezzel nem vezethetsz magas emelésüt sajnos! :(


Nekem is ilyen van most néztem meg ! Még a régi az hogy 2015 után mi lesz a jó ég sem tudja. :)

2013. márc. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

én 2010-ben tettem le az OKJ-s Nehézgépkezelői vizsgámat. Vezető üléses targoncára(3324) és hidraulikus rakodókra(4511)


Magasemelésű targoncához is JÓ !!! sőt bármilyen olyan géphez amibe ülés van. Ferihegyen repülőgép vontató targoncához is szintén jó, szóval vontathatsz akár 500 utast szállító Boing repülőgépet is vele !


Nem számít hogy gáz dízel benzin vagy elektromos üzemű, működik minddel

DE viszont nagyon ritka kivételek vannak, Ha olyan külföldi típusú targoncát vezet valaki amihez külföldön is szakosított típusvizsga kell. például előző munkahelyemen csuklós magasemelős Bendi Angol gyártmányú targoncára és Angliából jöttek le a muksók vizsgáztatni, mert az egy speciális járgány.


Normál eu szabványos Magasemelő targoncához gond nélkül jó. de halottam már olyat is hogy csak 15 méter magasságig, és a felett külön típusvizsga kell, de sehol nincs annál magasabb raktár. de lehet hogy ez sem igaz csak valami nagyokos megmagyarázta.


2009-es év volt hogy a minisztérium jól összekutyulta a rendszert hogy megreformálja azt aztán megmondták a minisztériumnak hogy ha nem fejezik be a hülyeséget egész Magyarországon abba az évbe nem lesz útfelújítás mert egyszerűen nincs típusvizsgájuk az embereknek és szünetel az oktatás.

2013. márc. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
bonyolult téma ez a targoncázás .Külföldre is keresik őket na ott is kitudja hogy a magyar okj szerinti bizonyitványt vajon elfogadják-e egyáltalán.Ezt se értem hogy minek toboroznak magyarországról a németek britek hollandok targoncást mert ugyan honna tudják hogy egy magyar pl tud oldalvillást is kezelni ,amikor itt nálunk csak vezetőüléses vezetőéllésos meg gyalogkiséretű targi képzés létezik .
2017. szept. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5


Nem fogadják el magyar jogsit külföldön, hanem kell hozzá europass kiegészítő, amivel együtt már igen.

2020. ápr. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SCOTT.7 válasza:

Mi az-az,,," europass kiegészítő"?

és hol,hogyan lehet beszerezni ?

2022. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!