Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Munkaügyi Központos Tanfolyamo...

Munkaügyi Központos Tanfolyamok? Hol? Hogyan?

Figyelt kérdés

Melyik weboldalon tudom megnézni (megyéhez,vagy városhoz kötve) a Munkaügyi Központ-os tanfolyamokat (ahol egy tanfolyamot le lehet tenni,és a tanfolyam alatt fizetnek havonta egy X összeget)??


ismerőseim nézegették ezt a weboldalt,viszont nem írtam fel a címét!


Illetve:

Ebben az évben végeztem el egy Szakmát nappali tagozatos suliban (2év)!


Most bejelentkezem a Munkaügyi hivatalba álláskeresőire és el kell telnie egy kis időnek míg azt mondják ,hogy mehetek tanfolyamra vagy ha megtetszik valamelyik tanfolyam akkor rögtön beiratkozhatok rá??


Tesztet kell kitölteni a tanfolyam előtt?? (ettől függ ,hogy beiratkozhatok-e a tanfolyamra)??


Anyagi/Szociális helyzetem számít ilyenkor valamit?



Szeretnék én is jelentkezni,ha van megfelelő szakmai tanfolyam!



2012. szept. 1. 01:39
 1/6 anonim válasza:
2012. szept. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem egy éve szeretnék tanfolyamra járni. Elmondom, hogy nekem mi a tapasztalatom, bár gondolom nem minden megyében ugyanúgy van.

Jelentkezel egy tanfolyamra, ki kell töltened 1-2 papírt, hozzá csatolni önéletrajzot. Utána megadnak egy időpontot, amikor tesztírásra kell menni, ez általában a leendő oktatási helyszínen történik. Ott rengetegen vannak, a diplomás, egyetemet végzett fiataltól a büdös cigányig, mindenféle emberrel találkozhatsz.

Megírod a tesztet, utána egy 5-10 perces elbeszélgetés egy felsőbb vezetővel, ők ráírják a papírra, hogy szerintük alkalmas lennél-e arra a szakra, amire jelentkezel, majd visszaküldik a munkaügyi központban. Ott sorbarakják az emberek adatait, majd kiválasztják azokat, akiknek nincs semmi szakmájuk, 8 általánost végzett el, soha nem dolgozott..A többiek pedig mehetnek, ahova akarnak.

Több ismerősöm és én is megtapasztaltam már ezt, hogy aki szeretne tanulni, az ritkán kerül be a tanfolyamra, akit pedig a pénz érdekel csak, és egy lusta..(nem fejtem ki a véleményem), azt felveszik, mert hát szegénynek nincs egy szakmája sem. Jár pl. 5 hónapig, megkapja a havi x ezer Ft-ot, majd a vizsga előtt megszerveznek az ismerősével egy álmunkát, így eljátsszák azt, hogy talált munkát, nem kell letenni a vizsgát (ami saját zsebből menne, és amire ugyebár tanulni is kéne), és nem kell visszafizetni azt a pénzt sem, amit kaptak addig, mivel talált munkát. Utána pedig kirúgatja magát, és ismét kezdődik előröl.

Hát ennyi. Ja, meg persze érdekes módon el akarják titkolni az ember elől a tanfolyamokat. Én nyáron folyamatosan jártam be, hogy hátha tudok jelentkezni valamire, nem 5 Ft volt a busz, hogy bemenjek, és mindig elküldtek, hogy 2-3 hét múlva kell megpróbálni. Egyszer egy ismerősöm, akinek van a munkaügyi központban ismerőse, mondta, hogy fog indulni tanfolyam. Bementem, ismét mondták, hogy 3 hét múlva érdeklődjek. Erre megszólaltam, hogy de én úgy tudom, hogy indul jövőhéten ilyen és olyan tanfolyam.. erre össze-vissza elkezdtek hablatyolni, hogy ja hát tééényleg, el is felejtették, stb..:/

2012. szept. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Na szép!

Én tisztességesen elvégeztem a sulit,saját költségből (mármint az 1. szakma ugye nem fizetős,de a tanszerek,a könyvek nem voltak ingyen..) (sajnos munkát nem találok... hirdetnek többet is de csak TAPASZTALATTAL)! Viszont én pályakezdő vagyok!


Ezért is gondoltam erre a tanfolyamra!

Egyrészt a pénz is jól jönne belőle(hisz havi jövedelmem nincs és szégyen-nem szégyen szociális helyzetem nem valami jó)!

Viszont nem csak a pénzért mennék,hisz az már eleve egy jó dolog hogy úgymond még egy szakma lesz a kezemben így több az esélye a munkaszerzésnek!

2012. szept. 1. 17:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, én is így vagyok vele, pont, ahogy te, hogy jó lenne úgy tanulni, hogy kapjak is mellé valami "jutalmat", amiből időközben leraknék pl. egy nyelvvizsgát, vagy jogosítványt, plusz ugye a vizsgadíj.. de sajnos az ilyen embereknek meg kell szenvedniük. Én is szeretnék otthon annyival segíteni, hogy legalább a saját dolgaimat fizetem, ha már ott élek anyukámék nyakán, és közben még tanulnék is. De ez úgy tűnik, lehetetlen..:(
2012. szept. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Én is ebben a cipőben járok. Két éve érettségiztem, most jártam ki egy kétéves sulit, így meglett az első szakmám. Semmi munkát nem találtam. Beiratkoztam kb egy hónapja a munkaügyire. Mondták hogy próbáljam ki az egyik tanfolyamukat. Holnap megyek tesztet írni meg elbeszélgetésre. Ha felvesznek akkor élelmiszer és vegyiáru eladó lesz belőlem. De félek. Lehet kibukok mert már van egy szakmám. És félek a teszt-től is.

És nekem a munkaügyön azt mondták hogy a buszozásom 90%-át fizetik. és kapok havonta 30ezer forintot. nem sok, de a munkanélküliségnél több. és legalább lesz egy újabb szakmám :) boltost többet keresnek mint informatikust.

2012. szept. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen, az a baj, hiába megy oda aki tényleg tanulni akar, mert a saját szakmájában nem tud elhelyezkedni, és mindegy a teszt is, hogy sikerül, az embereket az alábbiak szerint rangsorolják: 8 osztályos, 25 év alatti, roma. Szóval, ha ezek közül egyik be sem tartozol, eleve rosszul indítasz... Ezekben a tanfolyamokban még az a rossz, hogy egyrészt gyakorlatra nehéz helyet találni, illetve, ha meg bukik az ember akkor vissza kell fizetni minden pénzt amit a munkaügy belefektetett, nem csak a tanfolyam árát, hanem a havi pénzt amit mellette kapott az illető, de szerintem még a buszjegy árát is! Anno a munkaügyön azt mondták, hogy volt akinek rá ment a háza, annyival tartozott, mert az illető személy abbahagyta a tanfolyamot, ugyanis ha valaki elkezdi nem szabad abbahagyni sem!
2017. febr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!