Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hany eves egyetemet kell...

Hany eves egyetemet kell vegezni ahoz hogy az ember epitesz/lakastervezo lehessen?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam hogy az epuletek tervese eleg kozel all hozzam es szeretem is csinalni ugyh kivancsi vagyok mennyire maceras egy egyetem hozza es emellett mi kell meg hozza.
2012. jan. 5. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alapszakok általában 3 évesek, a mesterképzés még 2.
2012. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
es am mennyire nehez...igenyel kulonosebb matek tudast v ilyesmit?
2012. jan. 5. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Te szegény. Nem tudod mire vállalkozol.


Na jó, tárgyilagosan, a kérdésre válaszolva:

A kétszintű építészképzés 4+1,5 éves, legalábbis nálunk a BME-n. Az osztatlan pedig 5 éves. Nálunk ugyanis az osztatlan képzés sem szűnt meg, párhuzamosan fut a kettő, arra is lehet jelentkezni.


Az más kérdés, hogy a képzést a hallgatók kb 3-5%-a végzi el 5 év alatt, az átlagos képzési idő 7 év.


Hogy mennyire nehéz? Eléggé. Csak nem úgy nehéz, mint a többi. Teljesen más jellegű. Magolnivaló, lexikális tudnivaló viszonylag kevés van, általában a vizsgák sem olyan vészesek. Matekot a többi mérnökhöz képest alig tanulunk.

Ami nehéz: Rohadt sokat kell rajzolni, tervezni. A legnagyobb szívatás mindig a félév végi leadás, amikor egy kisebb hegynyi mennyiségű műszaki rajzot kell beadnod határidőre, és előtte több napon keresztül megállás nélkül rajzolsz, éjszakázol. Utána a vizsgaidőszak ehhez képest Hawaii.


Igazából egy agyhalott zombi is el tudja végezni a kart, ha elég kitartó és szorgalmas.

2012. jan. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat...eleg sokat segitettek a dontesemben...
2012. jan. 5. 21:36
 5/5 anonim válasza:
azért a tervezés is szivatás... amikor kb az orrod előtt szaggatják szét a több napi munkádat, hát igen az építész tanulónak az alvás homár dolog, egyébként Debrecenben is hasonló a helyzet, persze színvonal lehet más de most elég sok BME-s tanár jön ide is tanítani hogy jobb legyen a helyzet..(hogy kevesebbet tudjunk aludni)
2012. márc. 3. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!