Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Gimis vagyok és kéne a főiskol...

Gimis vagyok és kéne a főiskolához/szakközéphez belügyi érettségi. Hogyan?

Figyelt kérdés
A mi sulinkban nincsen se rendvédelmi tagozat,se semmilyen rendvédelmis tanár,vagy valaki,aki tudna segíteni,hogy hol készítenek fel a belügyi érettségire ill. hogy hol tudom letenni az érettségit.Akinek van ötlete,megköszönném,ha leírná.
2011. szept. 20. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Keresni kell egy iskolát, ahol ilyet tanítanak, és utána beszélni a saját igazgatóddal, hogy oda küldjön el vendégtanulónak. Az is lehet, hogy előbb neked meg a szüleidnek kéne az ottani igazgatóval beszélni, hogy felvesz-e, de az is lehet, hogy az igazgatód ezt lerendezi, ezt nem lehet tudni, egyéni dolog. Kérdezzétek meg őt, hogy tud-e segíteni, vagy nektek kell elintézni. Már előre tisztázni kell, hogy az érettségi a cél.


Ezután, ha mindenki beleegyezik, a saját iskolád vendégtanulói jogviszonyt szervez neked a belügyis iskolában. Ezt kétféleképp lehet: vagy tényleges tanulóként, ahol bejársz az órára, vagy magántanulóként, amikor csak osztályozóvizsgát teszel, és egyénileg készülsz. Az előbbinek kicsi az esélye a gyakorlatban, mert nem valószínű, hogy az órarendet egyeztetni lehessen.


A másik iskolában megszerzed a jegyeket rendesen vagy osztályzóvizsgával, amiről értesítik a te iskoládat, és ott beírják a bizonyítványodba a többi közé, ezzel teljesíted a másik iskola tanulmányi követelményeit, és jogot szerzel az érettségire. Ugyanis ez a jelentkezés feltétele.


Az érettségit ebből az egy tárgyból valószínűleg szintén a másik iskolában kell letenned vendégtanulóként, amiről kapsz egy törzslapkivonatot, és annak alapján a saját iskolád -- miután a többi tárgyat ott tetted le -- kiállítja a bizonyítványt. Szervezési nehézség lesz, mert a másik iskolában meg kell történnie az érettségi eredményhirdetésnek, mielőtt a tiedben a szóbeli megkezdődne, ezért nem biztos, hogy szeretni fognak. A másik lehetőség, hogy a te iskolád felbérel egy ottani tanárt, hogy jöjjön át téged érettségiztetni. De ezt már majd ők megoldják valahogy.

2011. szept. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Kiegészítés: ha már leérettségiztél, akkor bármely iskolában bármely tantárgyból jelentkezhetsz, tehát az őszi érettségin korlátozás nélkül vizsgázhatsz belügyből, csak egyrészt az már pénzes, másrészt meg évvesztés a felvételin. Viszont ha sikerül a fenti módon elintézni, akkor neked ingyenes lesz.
2011. szept. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod,nagyon sokat segítettél ;)
2011. szept. 22. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!