Hogyan legyek sikeres DJ?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van már OKJ tanfolyam is erre, és a rádiós műsorvezetőire is de mitől lesz valaki sikeres?


Tök kezdő vagyok, egyszerűbb pultot láttam még csak párszor.

Továbbá elmúltam már 25.


Evez valaki hasonló vizeken?


Mennyiért vállalnak egy estét egy alap vidéki helyen?


2011. aug. 8. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

nagyon sok protekció kell hozzá. ha sok a pénzed az sem elhanyagolható.

manapság eléggé telített a szakma, nagyon nehéz bejutni egy klubba. De ha az sikerül igazából már csak rajtad múlik.

egyik lehetőség h magadnak elkezdesz bulikat szervezni (hivatalos bulikat, egy-egy bérelhető helyen, nem házibulira gondoltam)

másik hogy zenéket írogatsz (nem mixet csinálsz) és ha jó vagy, akkor előbb utóbb felfedeznek.

harmadik és talán legkönnyebb út a protekció. ismerősöd beszervez...


Az h mennyiért az már nagyon sok mindentől függ. Az általános díj egy befutott, de nem sztár DJ-nek, ha jól tudom 60e/2óra. Ha csak rezidens vagy valahol, akkor sokszor ingyen csinálod, esetleg 10e-20e/ este. (ez a helytől is függ)

Egy sztár már 200-300 körül is megkap egy este alatt. de azok már csak a legfelkapottabb emberkék

2011. aug. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha 25 éves, ismerettsége biztos van ahol felléphet!

Véleményem szerint jó ha van egy társad :)

Jó, ha jársz buliba, hogy milyen zenékre tombolnak a "kiszemelt" korosztályod.

Jó, ha van hangcuccod :)

és utána nézel az anyagiaknak (eredetiben megveszed a zenéket, vagy adózol) -hogy ne tegyen el láb alól a mahasz

Így összekapkodni ezt a szakmát nem lehet csak úgy...

Alap vidéki helyeken? Hát...:D Az ország 3. legnagyobb városába azt hiszem 10 ezer körül meg utiköltség xD

Szóval lehet hogy nagyon menő meg minden, de nem lehet belőle megélni!:D

2011. aug. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A leges legfontosabb a kapcsolatok!!!! Ha az megvan, akkor kezdj el sajat zeneket irni!! En fl studioval kezdtem, az a legkonyebb, most nemreg tertem at abletonra, nekem az ableton jobban tetszik mert tobb fantaziat latok benne. OKJ-s tanfolyamokkal kitorolheted a s***ed. Penzt is kell bele fektetned, mert kell egy alap cd lejatszo amin megtanulsz zeneleni es nem sync gombal mint a mostani "nagy dj-k" 90 %-a!!! Ha komolyan akarsz vele foglalkozni es nagy clubokban jatszani vedd meg az eves mahaszt az olyan 100-120 korul van, pontosan nemtudom!! De egy barany 300at kap nagyjabol 1 fellepesert. De egy ilyen jobb dj aki azert nem olyan nagy sztar itthon, az kb olyan 50 korul kap 2 orara. De odaig eljutni is rengeteg ido, munka es befektetes. Az igazi nagy vilag sztarokrol beszelni folosleges, de pl afrojack 10 millio korul ment soundra ha jol tudom, de guetta meg amikor csucson volt akkor 150.000 euro korul kapott 2 orara. Persze pontos osszeget senki sem tud ezekrol sem mondani mert ez is csak olyan "szobeszed".
2013. júl. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!