Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az igaz, hogy mérlegképes...

Az igaz, hogy mérlegképes OKJ-s papírt már csak akkor adnak, ha van az embernek egy diplomája?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy ezt a tv.-t most vezették be, és olyat is hallottam, hogy talán csak közgazdász diplomával... Mit tudtok erről?
2011. jan. 22. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen én is úgy tudom, hogy kell egy diploma ha mérlegképes OKJ-t is szeretnél. Többet nem tudok sajnos én se.
2011. jan. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A beiratkozás feltétele


*

Érettségi, és

*

Szakmai előképzettség:


a) a közgazdasági felsőoktatás alapképzés szakjain az oklevél kibocsátásának feltételeként letett záróvizsga, vagy a felsőoktatási alap- és mesterképzésről, valamint gazdaságtudományok képzési területen az oklevél kibocsátásának feltételeként letett záróvizsga, vagy a közgazdasági felsőoktatásban folyó szakirányú továbbképzési szakokon szerzett oklevél, vagy


b) pénzügyi tanácsadó, pénzügyi ügyintéző, számviteli ügyintéző szakképesítések valamelyike, vagy


c) banki tanácsadó, biztosítási tanácsadó, okleveles pénzügyi revizor, pénzügyi és számviteli szakellenőr, pénzügyi-számviteli ügyintéző, vállalkozási ügyintéző, banki szakügyintéző, pénzügyi szakügyintéző, számviteli szakügyintéző, vállalkozási szakügyintéző szakképesítések valamelyike, vagy


d) befektetési tanácsadó, üzleti szakügyintéző szakképesítések valamelyike, vagy


e) képesített könyvelői képesítéssel rendelkező, vagy az iskolarendszeren kívüli pénzügyi és számviteli szakmai oktatásról, képesítésről és minősítésről, a pénzügyi-számviteli tevékenységek szakképesítési feltételeiről, valamint az adószakértői működés engedélyezésének szabályozásáról szóló 10/1993. (IV. 9.) PM rendelet alapján szerzett képesítés.


* Előírt szakmai gyakorlat nincs.

2011. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, közben ezt én is megtaláltam. Én hamarosan elvégzem a számviteli szakügyintézői felsőfokú szakképzést, akkor jól értelmezem, hogy az is elegendő hozzá? Köszi a válaszokat
2011. jan. 23. 17:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezek alapján elégnek kell lennie! :)
2011. jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!