Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Villanyszerelői képzésre...

Villanyszerelői képzésre megéri munka mellett menni?

Figyelt kérdés
Üdv! Jelenleg webfejlesztőként dolgozom (kb 3-4 éve), szeretem csinálni, de hálisten a cég "amíg határidőre kész minden, szabadon kezelünk"-mentalitással áll hozzám. Részben emiatt is gondolkodtam, hogy, mivel jött egy lehetőség egy villanyszerelői képzés (2 év, BMSZC) elvégzésére, belevágok. Bár egyenlőre hülye vagyok hozzá, szerintem érdekelne, és nyilván a pénz sem utolsó (ha idő közben rájövök, hogy ez nem az én világom, még mindig díjmentesen ott hagyhatom). A kérdésem az lenne, hogy egy ilyen képzés elvégzése után mennyire nehéz ügyfélkört kiépíteni, e.v.-ként másodállásban effektíve elkezdeni dolgozni, mint villanyszerelő? Tudom, nem úgy megy, hogy megvan a papír, és másnap már hívnak, hogy 300.000-ért csavarjak be 3 villanykörtét, gyakorlat, referencia és hírdetés is kell hozzá (utóbbiban talán eredeti szakmám hasznomra lehetne). Bármilyen tanácsot elfogadok, de inkább az ilyen képzést már elvégzett villanyszerelőkére lennék kíváncsi (a "húzzá ki nyugatra"/"láccikhogyHülyeVagy"-kommenteket tartogassuk fb-ra :D). Köszi előre is!

ma 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze hogy megéri. Legjobb haverom apjának villanszerelési vállalkozása van. Szarásig van most is munkával, folyamatosan van olyan, amit nem tud elvállalni. Tele vannak pénzzel is. A legtöbb nyugati szakmában hatalmas hiányszakma. Sokkal jobban egéri, mint a diploák 90 százaléka. Annyi, hogy tanuld ki rendesen. A képzés során is próbáld a lehető legtöbbet kihozni belőle, ne csak arra menj, hogy a papír meglegyen. És minél hamarabb keres munkát is. Márint ilyen hétvégi dolgot a munkád mellett. A pénzre gondolom nem vagy rászorulva, így nem feltétlen a legjobban fizetőt kell választanod, hanem olyan helyet, ahol tudsz is tanulni.
ma 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 köszi! Hát, éhezni nem éhezek, de sok megtakarításom sincs, szóval nyilván a pénz is fontos :D de igen, nyilván úgy lenne értelme, ha hivatásként is tekintek rá, nem csak hétvégi kötelező 8-4-ig munkára. Mintha olyat hallottam volna, hogy papírral, de szakmai tapasztalat híjján érdemes generálkivitelezőknél kezdeni. Ott kb alkalmazotti bért kap egy szakember is, de 1-2 év után mehet ev-ként a piacra.
ma 20:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyan helyen kell kezdeni, ahol van egy jó szakember, akitől tudsz tanulni. Ezt kell megtalálnod. De már suli mellett kezdj el keresni/járni. Az elején úgyis csak segéd leszel.
ma 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!