Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen fogászati asszisztens...

Milyen fogászati asszisztens képzések vannak?

Figyelt kérdés

Hiába próbálom kutatni a neten, egyszerûen nem találom, hogy hány fajta képzés létezik Magyarországon és hogy mi a különbség köztük.

Az 5 éves fogorvosi és 4 éves dentálhigiénikusi képzések az egyetemen vannak, az tiszta. De ezen alul milyen képzések/programok léteznek?

Annyit le tudtam szürni, hogy van az 1 és 2 éves fogászati asszisztens képzés, de ezek közt mi a különbség?

Ahogy láttam, a klinikai fogászati higiénikus szintén 2 éves, de az elôzôektôl miben különbözik ez? Ehhez asszisztensi elôképzettség kell a jelentkezéshez?

És ugye van a fogtechnika, ami 3 éves.

Ezeken kívül vannak még képzések? Talán láttam olyan is, amelyik kevesebb mint 1 év...

És ezeket lehet levelezôn tanulni? Ebben az esetben minden hétvégére vannak tömbösítve az órák és a gyakorlatok is? A bejáróson hétfôtôl-péntekig minden nap vannak órák?

Hálás köszönet, ha valaki tudna segíteni! 🙏



szept. 7. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Magyarországon több fogászati asszisztens képzés is létezik, és valóban eltérhetnek egymástól. Íme a főbb típusok:

Fogászati asszisztens képzés (1-2 éves):

Az 1 éves képzések általában rövidebb, intenzívebb programok, amelyek gyorsabb belépést biztosítanak a munkába.

A 2 éves képzések mélyebb tudást nyújtanak, gyakran tartalmaznak több gyakorlati órát is, és általában teljesebb képzést biztosítanak a fogászati asszisztensek számára.


Klinikai fogászati higiénikus képzés (2 éves):Ez a képzés specializáltabb, és a szájhigiéné fenntartására, a betegek oktatására, valamint a prevenciós technikákra összpontosít. A jelentkezéshez általában szükséges a fogászati asszisztens előképzettség, de nem minden intézmény írja ezt elő.


Fogtechnikai képzés (3 éves):Ez a program a fogtechnikai eszközök készítésére és javítására specializálódik, és teljesen más irányt képvisel, mint az asszisztens képzés.

Rövidebb képzések (kevesebb mint 1 év):Ezek általában tanfolyamszerűen zajlanak, és konkrét területekre (pl. speciális higiéniai eljárások) fókuszálnak.


A képzések formátuma változó:

Levelező képzés: Gyakran heti egy-két napos tömbösített órákat tartalmaz, ahol a gyakorlatokat is egy héten belül tartják.

Nappali képzés: Itt jellemzően hétfőtől péntekig vannak órák, és a gyakorlati képzés is sokkal intenzívebb.


Ajánlom, hogy keress fel néhány oktatási intézményt, ahol pontos információt kaphatsz a programokról, követelményekről és a tanfolyamok ütemezéséről!

szept. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Uuh nagyon szépen köszönöm a részletes választ!❤️
szept. 23. 14:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!