Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hamarosan mozdonyvezetői...

Hamarosan mozdonyvezetői tanfolyamra fogom beadni a jelentkezésekem. Tulajdonképpen, milyen tippeket tudnátok adni az alkalmasságira? 20/F

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem be a 20. életévemet. Jövőhéten fogom beadni a jelentkezésekemet MÁV Start honlapjára.

Én úgy tudom, hogy a felvételi állni fogom egy HR-rel történő elbeszélő, aztán egy "intelligencia felmérés"-sel, utána orvosi végül egy pszichológiai vizsgálattól.

Jelenleg egyetemre járok, igazából ezt mindenképpen ott hagyom, nem azért, mert nem tetszene a szak (villamosmérnöki), hanem azért, mert mégis mozdonyvezetői hivatás a szívem álma 2015 óta.

Egyedül a pszichés vizsgálat miatt félek. Rejtegetni nem fogok, ha nyíltan rá kerdeznek elmondom, de nekem PTSD-m van. Sok megpróbáltatáson mentem keresztül életem során, suicid szándékom nincs, és közveszélyes sem vagyok. Van egy pszichológiai állapotfelmérésem januárról, hiszen járok havonta egy terápiás elbeszélgetésre, PTSD, rossz alvás, önbizalom hiánya jelent számomra problémát. Szedek antidepresszánst (Certalin), lehet, ez probléma lehet, ha rákérdeznek. Nincs suicid hajlamom, gyors reakcióidővel rendelkezem, felelősség tudatom megvan. Pszichiáterem (aki egyben a pszichológusom is), azt mondja, hogy alkalmas vagyok, csak legyek határozottabb, hiszen alkalmasságin kiszűrik, mert volt mozdonyvezető páciense.

Nyilván ez 2 hét múlva vagy 3 hét múlva fog eldőlni, hogy alkalmasnak találnak vagy sem, bevallom, kérdésem megszületése oka igazából az, hogy félek. Ez egy nagyon felelősségteljes hivatás, tudom, hogy életek száza múlhat rajtam, ha nem figyelek például arra a térközjelzőre, ami vöröset mutat, szóval tudom, hogy ez nem játék, mégis vonz a szakma, de félek, mivanha nem találnak alkalmasnak.


Köszönöm előre is a válaszokat!



júl. 9. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmasságira nem lehet tippet adni. Őszintének kell lenni, és el kell fogadni az eredményt, akármi is legyen.
júl. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a rendelet vonatokozik az orvosi alkalmasságira:

[link]


Ha már felvettek a villamosmérnökire, akkor mindenképpen csináld meg!! Mozdonyvezetés mellett is csinálhatod. Még örülnek is hogy ilyen ember megy oda jelentkezni és nem valami 8 általánosos hülye.

Ne szórakozz olyannal hogy otthagyod a fősulit, mert nagyon fog hiányozni a diploma ha mondjuk nem vesznek fel mv tanfolyamra, vagy felvesznek, elvégzed és néhány év múlva lebetegszel és nem vezethetsz többet. Na akkor lesznek szuicid hajlamaid. Ha viszont lesz diplomád, akkor van kiút. A vasúton belül nem csak a mozdonyvezetőkből van hiány, de a diplomásokból is. Lesz menekülési lehetőséged akkor is ha elmúlik a rózsaszín köd.

júl. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne bukj meg.
júl. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Kettesnek különösen, igazából arra gondoltam, hogy tanfolyam ideje alatt passziváltatom, utána eldől, de való igaz, hogy simán lehetek később is alkalmatlan.

júl. 9. 23:15
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Nyomtasd ki a kérdésed és add le a jelentkezéseddel együtt. Nem is kell vizsgálat, ez alapján meg tudják mondani hogy alkalmas vagy-e!
júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha már most PTSD-d van, mi lesz egy gázolás után?
júl. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6 Saját anyám a kezeim között halt meg, véres állapotban. Szerintem ez hasonló kaliberű egy gázolással.
júl. 11. 10:09
 8/12 anonim ***** válasza:
9%
Ha nem vagy süket / vak, akkor felvesznek. Gyakorlatilag már annyira a legalja a MÁV csoport a munkaerőpiacon, hogy az orvosi csak formaság.
júl. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mondjuk biztonság szempontjából ez nem megbízható, de remélhetőleg én alkalmas leszek minden szempontból.
júl. 12. 12:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Erről a dologról ne beszélj a felvétel során. Akkor se, ha kérdezik. Jó tanács.
júl. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!