Szerintetek melyik a jobb tanfolyam?
Szeretnék továbbtanulni pénzügyi területen. De pontosan nem tudom, hogy merre.
Olvastam könyvelői és könyvvizsgálói tanfolyamokról is, amelyre szívesen járnék.
Mi a különbség a kettő között?
Melyiket érdemesebb inkább elvégezni?
Előre is köszönöm a válaszokat.
A könyvvizsgálói képzés megkezdésének feltétele: diploma és mérlegképes könyvelői képesítés. Ehhez már megfelelő előképzettség szükséges. MKVKOK oldalán minden hasznos infót megtalálsz, mivel egyedül ők indítják. A képzés 3 éves, és elég nagy anyagi befektetéssel is jár.
A mérlegképes képzés jelenleg 2 éves, de tervezik nyártól szigorítani a feltételeket. Így még most érdemesebb belevágni. Ha már ez a képzés is hosszabb lesz, akkor érdemesebb egy gazdasági Bsc-t elkezdeni. Időben közel ugyanannyi lesz, mint a mérlegképes könyvelő.
Köszönöm szépen. Nagyon sokat segítettél nekem. 😊
Igazad van. Lehet tényleg Bsc-re kellene inkább mennem.
Az jobban megérné nekem.
Így van, az első válaszoló tökéletesen leírta. Ha ebbe az irányba szeretnél továbbtanulni, ezzel szeretnél foglalkozni, akkor mindenképpen pénzügy és számvitel alapszakon érdemes továbbtanulnod. A mérlegképes könyvelői képzésen 7 tantárgyat (ún. modult) kell teljesítened, és utána a képesítő vizsgát. Ha bármilyen közgazdász diplomád van, akkor 3 modul alól felmentést kapsz, ha viszont PSZ alapszakon vagy számvitel mesterszakon végeztél, akkor 6 modul alól kapsz felmentést (plusz akár a 7. alól is, ha tudod igazolni, hogy azt az egyetemen tanultad), és a képesítő vizsga alól is, tehát ha a könyvelés/könyvvizsgálat a cél, akkor érdemes ezt a szakot választani.
Az eredeti kérdésre is válaszolva: a különbség a kettő között kicsit hasonló, mint a rovar meg a bogár kérdésköre, minden könyvvizsgáló könyvelő, de nem minden könyvelő könyvvizsgáló. Nagyon leegyszerűsítve a könyvelő az, aki a vállalkozások különféle nyilvántartásait, kimutatásait, bevallásait, beszámolóit vezeti, elkészíti, a könyvvizsgáló pedig az, aki egy külső szakemberként ellenőrzi, auditálja, hogy ezek a nyilvántartások, beszámolók valóban megfelelnek-e mind a valóságnak, mind a jogszabályi előírásoknak.
Pár éve a könyvvizsgálói képzés kapcsán eltörölték az előzetes kötelező szakmai gyakorlatot, úgyhogy a könyvelői papír kézhezvételének másnapján már jelentkezhetsz is. Ettől függetlenül érdemes utánajárni, esetlegesen a szakmai gyakorlatodat hasonló helyen tölteni. A könyvvizsgálat jól hangzik, de nagyon nem való mindenkinek, és ahhoz meg hosszú és drága a képzés, hogy "vagy bejön, vagy nem".
Koszi, ezek nekem is hasznosak voltak. :)
#4 mit ertesz azon, hogy “ A könyvvizsgálat jól hangzik, de nagyon nem való mindenkinek” ?
#5
Kiszámítható, de nagyon szélsőséges a munkavégzés. Vizsgálati szezonon belül nem ritka az, hogy napi 12-14 órákat dolgozol akár hétvégén, munkaszüneti napokon, hónapokon keresztül szabadság nélkül.
Cserébe júniustól novemberig herevere van, de szezonon belül vannak olyan helyek, ahol tényleg konkrétan se éjjeled, se nappalod. Erre mondom, hogy nem való mindenkinek.
Ez ugyanolyan, mint hogy van, aki képes egy szakdolgozatot megírni 3 nap alatt úgy, hogy fel se áll a gép mellől, meg van, aki napi 3-4 óránál többet egyszerűen nem tud vele foglalkozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!