A Project manager/ digitális marketing / Lean tudás mennyire keresett a munkaerőpiacon?
Az online képzésekkel megszerzett tudás ami rövidebb, nem egyetemi és pl azure, aws, Google cloud, lean, power Bi, stb tudást szerez?
Ellehet velük helyezkedni könnyen?
Érdekelne olyantol, aki ilyesmiben dolgozik vagy tanulja.
"Ellehet velük helyezkedni könnyen?"
Ezekkel nem hogy könnyen, még nehezen sem lehet elhelyezkedni mert semmit nem érnek önmagukban kellő domain-specifikus tudás és tapasztalat nélkül.
1# kifejtenéd kérlek?
Mármint komolyabb egyetemi alap végzettség nélkül?
Pl ha a munkakörhöz kiegészítésként van tovább tanulva egy rövid tanfolyam által, az nem lehet elég? Tehát nem 180 fokos szakma váltás a semmibe pár napos képzéssel hanem legalább ellehet mondani hogy a munkakör kapcsolódik a fent említett akarmelyikhez is?
Kifejtem szívesen:
Ezek a cloudos certek / cloud tudás akkor érhet(nek) valamit ha már rendelkezel több éves valódi ipari tudással valamilyen olyan pozícióban ahol aktívan használod a cloudot (pl: DevOps mérnök, Platform Engineer, Data Engineer, szoftverfejlesztő stb...). Abban az esetben sem azért leszel piacképes, mert elvégeztél ilyen-olyan tanfolyamot, hanem a tudásod lesz szélesebbkörű ezáltal amit adaptálhatsz a mindennapi munkavégzésed során. Ebben az esetben van értelme elvégezni / megtanulni mélyebben a cloud technológiákat, de önmagában csak mert ismered bármelyik cloud platformot az édeskevés akármilyen pozíció betöltéséhez.
PowerBI hasonló - egy hasznos technikai skill abban az esetben ha rendelkezel megfelelő végzettséggel (pl: gazdasági, IT) és elemzői területen (üzleti elemző, Data Analyst) szeretnél elhelyezkedni.
Project Manager - ilyen irányú továbbképzést is csak akkor érdemes végezni, ha már több éves valódi tapasztalatod van és több projekten is részt vettél. Senki nem fog alkalmazni pályakezdő project managert és a képzés sem ér semmit ha még életedben nem dolgoztál nagyvállalati környezetben futó valós projekten.
Ha teljesen pályakezdő vagy és nincs egyetemi végzettséged ezeknek a képzéseknek a piaci értékük erősen konvergál a 0-hoz. Ha van szakmai tapasztalatod valami alacsonyabb egzisztenciájú pozícióban (call center, általános iskolai rendszergazda stb...) és elvégzel egy project manager képzést akkor sem fogod másnaptól egy bankcsoport nemzetközi projektjét vezetni... Abban az esetben ha már valamilyen társterületen dolgozol és szeretnél előrébb lépni vagy career shiftelni akkor én elsősorban a feletteseddel érdemes konzultálni, hogy melyik upskilling lehetőséget javasolja ha középtávon cégen belül szeretnél váltani. Tehát ha te egy gazdasági ügyintéző vagy ahol maximum excelt használsz akkor teljesen felesleges GCP-ben kitanulnod a VertexAI működését vagy az Airflowt mert ha másik céghez jelentkezel akkor sem fognak relevánsnak tekinteni, mivel nem a mindennapi munkád során használod ezeket. A valós tapasztalat számít általában. Cégen belül érdemes gondolkozni kisebb lépésekben. Ha viszont szorosan kapcsolódik a területedhez és hasznát is veheted a mindennapi tevékenységed során akkor mindenképp érdemes bővíteni a tudásodat.
Köszönöm! Ez abszolút teljeskörű és világos volt
Bonyolult a helyzet van végzettség kisebb tapasztalat de a nagyobb váltáshoz több idő kell úgy tűnik és több tanulás .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!