Hogyan/ milyen formában/ milyen végzettséggel dolgoznak ma a fordítók/tolmácsok a gyakorlatban?
Figyelt kérdés
Olvastam, hogy Bsc diploma után mesterszakon lehet képesítést szerezni, ill. szakfordítói vizsgát is lehet tenni az ELTE-n. Engem az érdekelne, hogy a gyakorlatban is szükség van erre? Nyilván a nagyobb fordítóirodáknál ez alapkövetelmény. De mi a helyzet az adószámos magánszemélyek esetével? Én egyelőre főállás mellett szeretnék csak fordítást vállalni. Erre is van kereslet? Nyilván itt a fordítás minőségét igazolni nem tudnám, tehát "mezei", egyszerű fordításról érdeklődöm.
Mielőtt bárki belekötne, gazdasági Bsc diplomával és C1 nyelvvizsgával is rendelkezem, ami ezeknek a vizsgáknak a feltétele is lenne. Vizsgázni csak akkor szeretnék, ha valamilyen gyakorlattal már rendelkezem is ebben/nagyobb rálátásom lesz a témára.
márc. 8. 09:27
1/4 anonim válasza:
Nincs rá kereslet, a fordítóirodák klf. programokat használnak, speciális szövegek esetén vannak kipróbált embereik. Ismeróseim közül többen elvégezték, de nem kellettek.
2/4 anonim válasza:
A C1 nyelvvizsga középfokú nyelvvizsgának számít Nyugat-Európában. A C2 a minimum, de vannak ennél is magasabbak (Goethe Großes Sprachdiplom stb.). Fordítani elég, szinkrontolmácsnak azonban kell a speciális végzettség. De ahogyan az első írja: arra van még halovány kereslet, hogy szakszövegeket szakember lektoráljon. Például jogász a jogi szöveget, közgazdász a gazdasági szöveget, főleg kisebb/különlegesebb nyelvekből.
3/4 anonim válasza:
Egyrészt hatalmas a túlkínálat, másrészt az AI fejlődés hatására a fordító szoftverek minősége is jelentősen javult, ha nem rendelkezel jelenleg több éves tapasztalattal már teljesen felesleges ilyen karrierbe kezdeni, sőt ha van is 5-10 éves tapasztalatod érdemes saját érdekedben kitanulni egy másik, piacképesebb szakmát.
4/4 anonim válasza:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!