Mennyi idő alatt tudnék megtanulni zongorázni?
Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi idő alatt tudnék megtanulni zongorázni, egyáltalán lehetséges-e még az én koromban pár év alatt elérni olyan szintet, hogy szépen tudjak játszani?
Sosem játszottam hangszeren, de mindig is vonzott a zene világa. Gyakorlatilag, ha boldog vagyok akkor is zenét hallgatok, és, ha a legmélyebb gondolataimat élem, akkor is. A zene a búvóhelyem, mint rajtam kívül nagyon sokaknak. Így, hogy egyre “idősebb” vagyok nagyon érzem, hogy kellene egy eszköz az érzelmeim megélésére, ezt pedig a zongorával el tudnám képzelni. Gondolkodtam a gitáron is, de talán a zongora szélesebb zenei sprektrumra is alkalmasabb, mert szeretem a komolyzenét is.
Hogy látjátok? Csak elszántság kérdése? Mennyi időt kéne rászánnom egy tanárra és hogyan kéne belevágnom?
19/F
Nincs késő.
De ha komolyabban szeretnél tanulni és nem megmaradni a szamárinduló/bociboci szintjén, akkor mindenképpen tanárral kezdj! Ne állj neki innen-onnan szedett-vedett infókból saját magad tanulni, mert a tanár látja ha rosszul tartod a kezed, rossz az ujjrend, stb. Ha ezeket nem jól gyakorlod be, akkor kb lehetetlen a berögzült hibákat kijavítani és a jóra megtanítani! Főleg idősebb korban. Rengetegen itt szúrják el. Megkapja karácsonyra a hangszert, aztán nem halad vele, mert fogalma sincs mit csinál. Amikor meg elviszik tanárhoz a szülei, mert nem halad, akkor meg vért izzad és megutálja az egészet és meg a polcra porosodni a cucc.
Kell keresni egy zongoratanárt.
Példul: [link]
Ha szeretnél kicsit improvizálni, meg jobban megérteni a zenét, akkor nem árt komolyabban szolfézst és zeneelméletet is tanulni!
Jól megtanulni nem nehéz, de rengeteget kell gyakorolni. Naponta és sokat!
Egyszer elvállaltam egy kis srácot. Heti 1 óra. Kiderült, hogy otthon nem tanul semmit, nem gyakorol semmit. Minden héten, minden órán nulláról kezdtük. Számolgatta a billentyűket, kottát nem tudott olvasni és nem is akarta igazán megtanulni. Így semmi értelme nincs. Vagy akarod, vagy nem! Különben csak idő, energia és sok pénz elcseszésze a projekt, eredmény nélkül!
Nagyon öreg vagy, juj...
Dédim 90+osan tanult angolt lol.
Folyamat tanul az ember csak mást és más formákban.
A gyorsaság attól is függ, hogy adott motoros képességeid mennyire vannak meg hozzá.
Nekem pár hét alatt ment. Igaz napi több órán át elvoltam vele.
+van zenei alapismeretem is.
A folyamatos gyakorlás viszont a tehetségeseknek is kell, épp úgy, mint pl művészetekben.
De pl ha csak 1 számot akarsz bemagolni, pár nap, max 2 hét.
Vannak videók, ahol látod melyik bill-t nyomják le. Kottát se kell tudnod.
Hasonló appok is vannak már. Gyerekekkel reklámozzák, de kortól nemtől független a tanulás.
Ne könyveld el magad, nyiss minden felé, ami érdekel és hajrá.
Ha pedig hobbi és ki fog kapcsolni, akkor csak élvezd.
30N
Ui.: kezdetnek egy ratyibb 88 bill-es is megteszi.
Ha mész tanárhoz, ha nem. Jó otthon nyugiba gyakorolni. Vagy akár rákötöd a fülest és senkit nem zavarsz.
70 körül láttam félbehajthatósat is, ha nincs sok helyed.
3-4 erről beszéltem... ezek a szar appok rossz beidegződéseket okoznak amiről csak kínlódva lehet leszoktatni az embert. (Vagy veréssel, de az mifelénk ugye szabályellenes :D)
A ratyi szintik szintén nem jók! Zongoránál fontos a billentés, fontos a lenyomás ereje! Aki olyan szintin tanul amit nem kell erősen leütni, az nem fog tudni jól zongorázni. Ha csak simogatva nyomkodod a zongora billentyűjék alig, hallhatóan szólal meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!