Vagyonőr tanfolyam hogyan zajlik? Van egy oktató és az magyaráz mi meg csak figyelünk és ennyi?
Úristen, nagyon túlparàzod. Nem kell egy vagyonőri tanfolyamért ennyit rinyàlni, meg napi 50 kérdést kiírni. Leírtam már százszor, de leírom akkor újra, hogy zajlik.
Én is elvégeztem, én is vagyonőr vagyok. Megvan a kombinált fegyvervizsgàm is. Jelenleg is őrként dolgozom.
Na, szóval. Nálunk három jogász oktató volt, mindennap járni kellett hétfőtől péntekig, és reggel 8-tól 14 óráig ott kellett lenni. Az első órák arról szóltak, hogy mindenki mondott magáról pár dolgot, majd a tanár is elmondta, hogy hogy lett oktató, stb. Ezek hiába jogàszok, voltak előtte rendőrök is. Jó oktató volt mindhárom, batr a harmadik elég vaskalapos, és unalmas volt, de tűrhető. Nem panaszkodom egyikre sem.
Tehát, ezek után jött az, hogy a vagyonőr jogai, mi a különbség egy vagyonőr és egy hivatásos között, milyen eszközei lehetnek, támadás elhárítás, csomagàtvizsgàlàs, ilyesmi. Ezeket mindent nagyon kell tudni. Tudni KELL, hogy nem létezik olyan, hogy ,,MATATÀS"!!!!!!! Nagyon sok idióta, ökör, agyhalott ,,őrtől" hallom ezt a szót. De ilyen NINCS!!! Két dolog van HELYETTE: - MOTOZÀS/Ez kifejezetten egy vagyonőrnek TILOS! Ugyanis ezt csak hivatásos végezheti, például rendőr, katona. És ez kiterjed a testüregekre is, és te vagyonőrként ilyenhez semmilyen esetben SEM folyamothatsz! Ha a munkáltatód erre szólít fel, akkor sem!/
-Ruhàzat- és csomag átvizsgálás/Ehhez van jogod, de ennek is szigorú szabályai vannak, de ezt majd a tanfolyamon megmutatjàk, hogy zajlik/.
És még egyszer ilyen dolog, hogy ,,matatàs" NINCS!!!
Kérlek, ne te legyél a következő idióta őr, aki kollégám lesz, és ezt a szót fogja használni, mert ilyen nem létezik. Ilyet a magyar törvény nem ír sehol, és ilyen szót egy jogász órán biztos, hogy nem használ.
Tehát, a bevezetés után fogjàtok venni a gyakorlatot, átvizsgálást, szituációk, ilyesmi. Nálunk még hoztak be gumibotot, gázsprayt, meg kellett mutatni, hogy hogy kell használni őket, mi a rájuk vonatkozó szabály, hol tartjuk őket, stb. Aztán jöhet a BTK, törvényi tényàllàsok, ilyesmi. Lesz szó érintőlegesen a lőfegyverről, mi az, hogy lehet törvényesen azt birtokolni, stb. De egy sima vagyonőr tanfolyammal nem lehetsz még fegyveres őr, ahhoz le kell tenned a fegyverismereti vizsgát is, aztán pszichológiai vizsgálat alá vetnek téged, évente el kell menni lőni is/kötelező/, stb. Erre aztán tényleg szigorú szabályok vonatkoznak, de ezt vagyonőrin nem tanítják, csak fegyverismeretin.
Na, és ha marad idő/nem jellemző, hogy szokott maradni/, akkor jut idő egy kis önvédelemre is. Nalunk az oktató tervezett tartani azt is, de sajna a covid közbeszólt, át kellett állni online oktatásra, és már arra nem volt idő sajnos. Pedig jó lett volna. Mondjuk én küzdősportolok, de sokan voltak ott, akik már kb megmozdulni se tudtak, mert voltak 70 évesek. Na mindegy, ez már más kérdés.
Az alkalmassàgi meg csak annyi volt, hogy kijött az orvos, és megkérdezte egyesével, hogy van-e panaszunk, mondtad nem, és lepecsételte, hogy "alkalmas". A munkaügyi fizette azt is. Egyedül a tüdőszűrőt kellett nekünk fizetni, meg az erkölcsi bizonyítványt/az kellett a tanfolyam elkezdése előtt/.
És ennyi. Letudod azt a 2-3 hónapot, elmész vizsgára, ami nagyon ilyen dedó vizsga, és ennyi. Mehetsz a rendőrségre igényelni a vagyonőri kártyád, és állhatsz munkába, miután kiadtàk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!