Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyire nehez lerakni egy...

Mennyire nehez lerakni egy fogaszati aszisztens szakot?

Figyelt kérdés

Szeretnék elindulni a fogaszati palyan és okj sen szeretnek lerakni mert lattam hogy van olyan lehetoseg hogy fogaszati aszisztens lehessek. Ezek mivel járnak? Nehez e tanulni ? Drága e? Hol lehet ezt lehetove tenni aranylag jo aron? Mi kell hozzá? Mennyi idő?

Kérem lehetőleg olyan személyek irjanak akik vagy ebben a szakmában dolgoznak vagy szeretnének, vagy tudnak érthető értelmes információval szolgálni.



2021. dec. 21. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szak, ez OKJ. Szak egyetemen van.

Ha van érettségi bizonyítványod, akkor elmész és beiratkozol, semmi más nem kell hozzá. Vannak már 9 hónap alatt elvégezhető tanfolyamok is, én viszont mindenképpen a 2 éves képzést ajánlanám, ha ilyesmire van a környékeden lehetőség, mivel iszonyatosan sok gyenge képességű, nulla tudással rendelkező asszisztenst dobnak "piacra" ezek a 9 hónapos képzések, nyilván a gyakorlatot munka közben sajátítod el, de nem árt, ha csóri orvosnak nem azzal kezdenie az első napodon, hogy hány tejfogunk és maradófogunk van, amikor állítólag neked papírod van erről (megtörtént eset).

Vannak államilag finanszírozott képzések, pontosan nem tudom, milyen feltételek kellenek hozzá, talán annyi, hogy max 26 éves legyél és első OKJ-d legyen, de ennek majd utánanézel.


Nehéz? Hát ez tőled függ és a képességeidtől. Nyilván nem egy fogorvosi szak, közelében sincs, de azért nem árt, ha van józan paraszti eszed és értesz ok-okozati összefüggéseket. Ez mondjuk inkább munka során derül ki, szintúgy tapasztalat, mikor az asszisztens kérdéséből kiderül, hogy nem is érti, mi történik (ha elhangzik egy diagnózis, egyből tudnia kell, hogy mi a terápia és annak megfelelően előkészülni, ehhez képest én jártam úgy, hogy olyan vizsgálatokat akart elvégeztetni, ami teljes mértékben indokolatlan volt az adott szituációban).

Semmi különleges képesség amúgy nem kell hozzá. Az lesz a feladatod, hogy az orvos keze alá dolgozz, segítsd az ő munkáját, beteget menedzselj. Jó kommunikációs készség, türelem és empátia talán a legfontosabb tulajdonságok.

2021. dec. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fogászati asszisztens szak! :D
2021. dec. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!