Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Frissen végzett andragógusként...

Frissen végzett andragógusként van-e lehetőségem nyomozóként elhelyezkedni andragógia diplomámmal!? Köszönöm:Dominika

Figyelt kérdés
Tudomásom van egy rendszerről, melynek keretében egy pár hónapos átképzés során lehetőségem nyílik tiszti rangot szeretni. Azonban azt is tudom, hogy a rendőrség nem nagyon reklámozza ezt a lehetőséget, hiszen egy rendőrtisztin végzett elől venném el a lehetőséget, és mivel civil vagyok, feltételezik, hogy semmi tapasztalatom nincs. Ennek ellenére kérdezném, hogy milyen lehetőségeim vannak, jól tudom-e ezt az átképzési lehetőséget, valamint milyen egyéb lehetőségeim vannak! Köszönöm: Dominika
2010. szept. 5. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Mi köze az andragógiának a nyomozókhoz? szerintem semmi... de ha te tudod ezt a lehetőséget akkor biztos. egyéb lehetőségek müvelődésszervező és felnőttoktatás, művházakban, önkormányzatoknál probálkozz.
2010. szept. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mint frissen végzett andragógus mondom,biztos nincs így.


Ellenben SZIE-n van egy mesterképzés:

emberi erőforrás tanácsadó-VÉDELMI szakiránnyal,(erre járok holnaptól én is:)

A SZIE ezt a képzést a ZMNE-vel(nemz.védelmi egyetem) közösen indítja.


Ez esetleg lehetőséget nyújhat rendvédelmi intézményekben való elhelyezkedésre..Ez a szakirány ugyanis nem sok helyen indul...


De ez sem garancia semmire.Mármint h.bejutsz ilyen helyekre.

2010. szept. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Még annyit, h. andragógia alapdiplomával mehetsz ugyebár erre a mesterképzésre..Ez 2 éves

2010. szept. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van olyan hogy katonai andragógia>>>

a közkatonai, tiszthelyettesi, altiszti és tiszti szakmai és általános irányú nevelés megvalósítása testi, erkölcsi, társadalmi-közéleti, magas szintű technikai, szakmai területen. Kötetlen, és intenzív alkalmi gyakorlati forrnák és zárt kötött iskolarendszerű formákon keresztül, Fontos tartalma a korszerű honvédelmi feladatokhoz, a nemzetközi kapcsolatokhoz szükséges idegen nyelvi képzés. A különböző szintű vezetői funkcióra való iskolarendszerű felkészítés államilag érvényes diploma adásával zárul.



De hogy ehhez hol van képzési/átképzési lehetőség azt nem tudom..

Sztem ez csak úgy működik, ha van valamilyen rendvédelmi (katona, vagy nem tudom)képzettséged+andragógia képzettség...Ezt lehet kombinálni..


Vagy azt elvégzed,amit a 2.írt...

2010. szept. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Dominika!


A kérdésed más szemszögből így hangozna:


"Frissen végzett gépészmérnökként van-e lehetőségem jogászként elhelyezkedni gépészmérnök diplomámmal?"


A válasz ugyan az mindkét kérdésre.

2010. szept. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat!


Egyik közösségi portálon olvastam,hogy egy lány,ugyancsak andragógus végzettségű jelenleg az egyik rendőrkapitányságon "gyakornokoskodik", megfigyel stb. és ha esetleg elvégzi az átképzőt lehet belőle tiszt.De erről az átképző tanfolyamról nem találok semmit:(

2010. szept. 6. 18:20
 7/7 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy érdelne ez a SZIE-emberi erőforrás tanácsadó-védelmi ismeretek szakirány.Tudnál majd konkrétabb infókat írni,persze ha már belelendültél a suliba?:)

Azt tudom hol lehet elhelyezkedni,de hogyan kapcsolódik a katonasághoz?Köszi!

2010. szept. 6. 18:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!