Újratervezés Program Melyik a jobb? Progmasters / Training360 / CodeCool / Green Fox Academy
Jelentkeztem az Újratervezés Programra, ez a 4 intézmény kínál képzéseket.
Az is a kérdésem, hogy melyik képzés a leghasznosabb, legkeresettebb, legkönnyebb, legjobban fizető, vagy mindent összevetve szerinted a legjobb. A képzések:
1. Frontend fejlesztés
2. Java backend fejlesztő
3. Tesztelő
4. Rendszerüzemeltető
5. Junior fullstack API fejlesztő
6. Junior vállalati Java backend fejlesztő
7. Junior automata tesztelő
8. Adatbázis üzemeltető (specialista)
Illetve ebből a 8-ból azt hiszem nem is választhatok bármit, mert valamelyik a másikra épül? most úgy érzem a frontend vonz, de azt hiszem az is a legkönnyebb és legkevésbé értékes, ahogy jelennek meg a wixpontcom és társaik. Szempont, hogy lehessen online, a saját tempómban végezve, illetve fontos, hogy külföldön is elismert képzés legyen, sőt magyar papír nem is biztos hogy kéne, mert 2 ingyen szakmát ad az állam, 1 már van, a másikat lehet vmi 3.-ra fogom, ha ez nem jön be.
Illetve még vmi.: tényleg tök ingyen van a legjobb vizsgával rendelkező 500-nak? nem kell x évig IT területen dolgozni partner céggel vagy visszafizetni, ha nem sikerül a záróvizsga?
Aki esetleg ezen területeken dolgozik, tényleg olyan jól keres egy bootcampről kikerülő is? vagy csak a legjobbak, ha meg szerencsétlen vagyok örülhetek ha 200k-t kapok? elhelyezkedéskor portfoliót várnak? hogyan tesztelik, hogy nem csak papirom van?
Ha szabadon lehetne választani, akkor nem ezek közül választanék, van ezeknél jobb suli is.
Ha muszáj ezek közül választani, akkor Codecool.
Hogy melyik a 8-ból az meg rajtad múlik, mindegyik téren lehet sokat keresni, de mindegyik téren annak függvénye, hogy mennyire értesz ahhoz, amit csinálsz. Akkor jársz a legjobban, ha olyat tanulsz, ami érdekel, mert akkor utána fogsz járni és gyakorolni fogsz magadtól is. Hiába mondom, hogy frontend, ha unalmasnak tartod, hiába mondom, hogy backend, ha a logikád átlag alatti, és türelmed sincs hozzá, stb.
Az hogy a wix és társaik megjelentek, nem jelent semmit. Ezek kizárólagosan sablonos weboldalakat és applikációkat képesek számodra generálni. A design mindig ugyanaz lesz és temérdeknyi dolgot nem lehet megcsinálni wixel amit pl js-ben, és keretrendszerekben meg lehet. A Google statisztikája alapján a wix-t elég rossz helyre sorolja és nem is szeretik. Az egyik legaljább módszer, mint a WordPress. Nem véletlenül kell tanulni html-t css-t js-t, framework-öket és library-két és sok mást is. Kezdő vagy, ezért a legegyszerűbben ezt úgy írnám le hogy a wix olyan mint például egy láda vagy egy trabant. A front end pedig egy Lamborghini. A for ciklus örök. A sablonos weboldalak és applikációk nem.
Ahogy a többiek is leírták fennt. Ha tényleg programozó akarsz lenni, ráadásul front endes, felesleges az iskola. Itthon még nem láttam jó iskolát aki képes volt tényleg jó front endeseket kiképezni. Több sebből véreztek nálunk az állásinterjúkon. De akik maguktól tanultak, sokkal többet raktak le az asztalra mint egy bootcamp-es. Volt két éve egy react-es pozíciónk. Az úriember online tutorialokból tanulta meg a html css js és react-et, meg ami még hozzá kell. Örömmel vettük fel. Mivel magától tanult és képes volt kreatív projekteket bemutatni. Mellette voltak codecool-os jelentkezőink akiknek azt hiszem 4 hónapos képzésük volt. Nagyon rossz munkáik voltak, rossz design-al. Bár nem fontos a design hisz vannak ux designereink, de például rossz practicek voltak a projektjeikben és a technikai interjún sem tudtak válaszolni egyszerűbb kérdésekre. Azóta inkább olyan fejlesztőket keresünk front enden akik maguktól tanultak. Sajnos akik egyetemről jönnek is maguktól tanulnak front endet mert ott nem tanítják. Ott inkább a back end megy. De az sem mai modern naprakész tudást ad. Inkább régebbi és ami a legnagyobb probléma az egyetemekről jött hallgatók nagyrészével hogy nincs gyakorlati tudásuk. A matekot tömik a fejükbe ami web és mobil fejlesztésnél tök felesleges. Kivéve az adatstruktúrák és algoritmusok tárgy, de az is csak fél éves tantárgy.
Ha tényleg szeretnél front end fejlesztő lenni, keress úgynevezett roadmap-t online, az sokat segít majd. Nézd meg melyik keretrendszer trend manapság és melyik az amelyiket keresik és van jövője. Angular-t nem ajánlom. Mert kezd régi lenni és egyre kevesebbet használják és keresik rá a fejlesztőket. Így marad a react és a vue. Egyikkel sem fogsz félrelőni. Van ahol nem is kérik, de persze örülnek neki. De ha minnél hamarabb munkába akarsz állni a lehető legjobb helyen akkor az egyik keretrendszert mindenképp tanuld meg. (Mi kérünk a portfoliokon react vagy vue oldalt vagy applikációt). Nem baj ha nincs de még csak egy embert vettünk fel eddig akinek nem volt tudása Vue-ban. Azért is vettük csak fel mert láttuk hogy mennyire akar tanulni és nem volt nagy egoja, sokat kérdezett és szimpatikus volt. 6 hónap alatt pedig már értékes tagja volt a csapatunknak a kiképzésével.
Kicsit hosszú lett. Sok szerencsét!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!