Nem nagyon tudok az iparban olyan pozíciót elképzelni, ahol menedzser, lean szakmérnök és anyagmérnök képzettség egyszerre kéne (vagy ha nem is kell, legalább előnyt jelentene). Ha a karrier a cél akkor mindenképpen menedzser. Az anyagmérnök olyan szempontból lehet előnyös, hogy két teljesen különálló szakterületetn van valamiylen végzettséged, "több lábon állsz" valamilyen szinten, de a kettőt egyszerre biztosan nem fogod használni.
2021. ápr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Ha esetleg föl is vesznek anyagmérnök MSc-re műszaki menedzser BSc után, a tudáshiányod miatt meg fogsz gebedni. Az anyagmérnök MSc-s csoporttársaid 90%-a anyagmérnök BSc-ről érkezik, s közülük is a jobbakból, így kisujjukban lesz egy csomó minden, amiről neked legfeljebb csak bevezető szintű ismereteid vannak. Az előadók sem fogják miattad leegyszerűsíteni a mondandójukat. Szóval csak akkor válaszd az anyagmérnök MSc-t, ha vállalod a hatalmas kihívásokat és a frusztrációt.
2021. ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 anonim válasza:
Inkább BSc-re érdemes mérnöki szakot választani, és MSc-re menedzsert.
Ha már műmen BSc-n vagy, vagy már el is végezted, és mérnöki diplomát is akarsz, akkor meg egy másik BSc ér a legtöbbet.
2021. ápr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
Valamilyen IT-s vagy gazdasági mesterszakra próbálj bejutni, az érne a legtöbbet a te helyzetedben. Vagy menj el dolgozni, és utána tolj rá egy MBA-t.
2021. ápr. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
3: +1
2021. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
Valószínűleg a Miskolci Egyetemről van szó. Én anyagmérnökként végeztem BSc-n és MSc-n is. Egyetértek a 2. válaszolóval. Voltak hasonló csoporttársaim, nyilván vettek fel kompenzációs tárgyakat, de nessze nem ugyanaz, mint amikor az alapokat normálisan megkapod, időben.
A LEAN a GÉIK egyik friss posztgrados képzése, ha jól tudom. Mivel szakirányú tovabbképzés, ezért fizetős is. Első körben én egy msc képzésre neveznék be, de nem feltétlenül a fent említett 2 mesterképzést választanám, hanem pl. gépészmérnök MSc-t. Ezután néznék szakmérnöki képzést.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!