CFA (Chartered Financial Analyst) bizonyítvánnyal kapcsolatos kérdések?
Most végzek angol nyelvű nemzetközi gazdálkodás alapképzésen, és mielőtt elkezdem a mestert (pénzügyi vagy közgazdasági mestereken gondolkodok), arra gondoltam, hogy elkezdenék egy CFA-t.
Turbózni szeretném az önéletrajzom, és az itt megszerzett tudás biztosan segít majd a mester alatt, és persze azért is mert ezen a területen szeretnék dolgozni.
Neked jelentett előnyt a karriered során?
Sok kollegád rendelkezik vele?
Magyarországon mennyire elismert a munkáltatók között?
Mennyire tartottad nehéznek?
Jelenleg milyen pozícióban dolgozol?
Előre is köszönöm a segítséget!
Ilyen képesítése elég kevés embernek van Magyarországon, egy-két Corvinus oktatóról és néhány MNB munkatársról van tudomásom (őket sem személyesen ismerem). Nagyon jó végzettség, én úgy gondolom, hogy elég könnyen lehet vele komoly menedzser és vezetői pozíciókat betölteni, illetve általában karriert építeni akár nemzetközi szinten. Nem egyszerű megszerezni a bizonyítványt, a három vizsgára nagyon sok, önálló felkészülés szükséges (amikor legutóbb néztem, a sikeres vizsga-arány ~45% volt, a harmadik szinten talán még ennél is alacsonyabb), és itthon tudtommal tanfolyam sincs rá. Akiket láttam, hogy megcsinálták, a LinkedIn profiljuk alapján általában három évre elosztva vállalták be, azaz évi egy vizsgát tettek. Úgy készülj, hogy nehezebb lesz megszerezni, mint a Pénzügy vagy Közgazdasági elemző MSc diplomát (a nemzetközi gazdálkodás BA-nál meg főleg nehezebb).
Ha ragaszkodsz a magyar nyelvű, tanfolyami keretek közötti tanuláshoz (ez nyilván igen jelentős segítséget jelent), akkor Magyarországon a CEFA (EFFAS) tanfolyamra tudsz beiratkozni a Bankárképzőben, ez az amerikai CFA európai megfelelője. Véleményem szerint ugyanannyira jó és magas szintű a két végzettség.
Köszönöm a kedves szavakat!
Csak pár napja kezdtem a felkészülést. Sok módszer van, én végül úgy döntöttem, hogy a saját, CFA intézet által kibocsátott könyvből készülök föl a vizsgára, ezt egészítem majd ki nehezebb fejezeteknél Udemy videókkal (a vállalat, ahol dolgozom, ingyenesen elérhető tette a teljes Udemy platformot, ezért ez tűnik a legésszerűbb megoldásnak) .
Az a fő cél, hogy feb. 1-től napi 2 óra tanulás mindenképp meglegyen, hétvégéken lehetőség szerint több.
Én eddig az első és a második szintet csináltam meg. Igazából egyik se nehéz, csak sok türelem és seggelés kell hozzá. Közgázos végzettséggel az első szint elég könnyen abszolválható, nekem igazából semmi nem volt újdonság, a Financial Reporting-gal szenvedtem meg, mert az ilyen számviteles dolgokat az egyetemen is nagyon rühelltem.
A kettes szint az más, sokkal kuszáltabban megy bele egy-két témába. Azt mondják, hogy nehezebb mint az egyes, furcsa módon én mégis könnyebben átrágtam magam rajta. Rá kell szánni az időt, de közel se lehetetlen.
Kedves Kérdező!
Azóta sikerült teljesítened a képzést? Esetleg még gyűröd a tananyagot és a vizsgákat? Mesélj kérlek az eddigi tapasztalataidról (jövőre szeretném elkezdeni a CEFA-t)!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!