Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Targonca tanfolyamon hogy...

Targonca tanfolyamon hogy nézki a szóbeli? Enyhén dadogok kis korom óta és kíváncsi vagyok mire készüljek. Pl be kell mutatkozni vagy névsor alapján hívnak be stb? Mennyire kell kifejteni a tételeket?

Figyelt kérdés

2019. dec. 1. 18:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mi vagy harmincan vizsgáztunk egyszerre, úgyhogy futószalagon ment. Kihúztad a tételt, ahogy más vizsgákon is, aztán adtak rá időt, hogy összeírd, amit tudsz, majd leülsz a vizsgáztatók elé, és előadod.


Gyakorlatban ez úgy ment, hogy mire leírtam volna az első mondatot, már szólítottak is, hogy "Halaggyunk, kérem! Nem regényt kell írni." Elhadartam a tétel első két mondatát, aztán volt két-három "nehéz" kérdés. Az egyik, hogy meghajtás szerint milyen targoncatípusok vannak? (Elektromos, dízel, gázüzemű.) Ezenkívül hogy csoportosítjuk még őket? (gyalogkíséretű, vezetőüléses, vezetőállásos). Honnan lehet tudni, hogy egy bizonyos terhet milyen magasra lehet max emelni? (A vezetőfülkében lévő táblázatból).


Szóval ennyi volt. Mások olyan kérdéseket kaptak, amelyeket már az elején alaposan belénk vertek, például a biztonságos rögzítésről, ember emeléséről stb. És bár a tételek között olyan is van, hogy Ismertesse a dízelmotor működési elvét... ilyenekkel nem szarakodnak, mert a gyakorlatban úgysem kell tudni, mert ha leáll, akkor csak a szakszerviz javíthatja, senki más.


Nekünk ilyen volt. De ahány ház, annyi szokás.

2019. dec. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!