Baromira szégyenlem, hogy nem tudok angolul, mit tegyek?
Az a helyzet ,hogy már általánosban sem és gimiben sem nagyon érdekelt az angol nyelv, általában csak az informatikához és a matekhoz vonzódtam és csak ezekből tanultam. Aztán ,ahogy elkerültem egyetemre nagyon sokszor szembejött velem az ,hogy tudni kéne angolul. Például volt ,hogy külföldiek megkérdeztek tőlem valamit ,hogy mi merre van stb.. én meg csak makogtam és égett a pofámon a bőr, vagy volt olyan is ,hogy a gyakorlatvezetőm vagy egyes csoporttársaim átküldtek egy-egy anyagot angolul ,én pedig szégyelltem azt mondani,hogy nem értem, illetve olyan is előfordult, hogy az előadásokon angolul voltak a diák kivetítve. Ilyen helyzetekbe kerültem hétről-hétre és teljesen elöntött a szégyen mert sosem tudtam kezelni ezeket a helyzeteket. Aztán egy idővel már be sem jártam az ilyen előadásokra, kerültem a külföldieket, magyar forrásokból tanultam stb... de rájöttem,hogy ez nem fog menni sokáig. Arról nem is beszélve ,hogy a diplomához kell nyelvvizsga és az informatikus szakmának is egy alapvető "eleme".
A kérdésem tehát az lenne,hogy hogyan vegyem rá magam az angol tanulására és hogyan kezdjek neki úgy,hogy fél éven belül folyékonyan tudjak beszélni angolul? (a mostani szintem egy 50% közép angol érettségivel vonható párhuzamba)
Egyszerüen elkezded, utána meg szorgalmasan, minden nap legalább egy órát foglalkozol a nyelvvel.
Semmi más módszer sincs, de ez hatásos!
Nézz olyan videókat,
Fordíts le zene szövegeket...stb
Elösször legyen egy szókincsed utana pedig a nyelvtanra térj rá.
Köszönöm a válaszokat!
2-es: Sajnos a zene szövegekben lévő nyelvtan miatt ,nem tudom teljesen kivenni belőlük a szavakat ,mert össze kavarodom :(
1-es: Ez egy jó ötlet ,megpróbálom nagyjából majd ehhez tartani magam ,csak egy terv kell ,ami mentél el tudok indulni.
Döntsd el, hogy akakrod, vagy nem. Ha nem, változtass pályát.
Ha igen, olvass angol szakirodalmat, nézz ilyen témájú videókat (sok informatikai előadást is találhatsz a neten). De matekos is van. A gyerekem legutóbb arról mutatott egy levezetést, hogy a gömbhéjon tetszőlegesen felvett négy pont által meghatározott tetraéder milyen valószínűséggel fogja tartalmazni a gömb középpontját. Végignézette velem, aztán az apjával, gondolom előtte mkülön is megnézte. Pár szó legalább a passzív szókincsébe biztosan bekerült.
Mivel neked általános nyelvvizsga kell, valójában bármilyen témával foglalkozhatsz, csak angolul csináld.
A kellemesebb mód az, ha csak hagyod átfolyni a fejeden a nyelvet, és nem izgat, hogy mi ragad meg, vagy mi nem. Ha elégszer találkozol egy-egy kifejezéssel, majd csak megjegyzed, ha nem szerepel olyan gyakran, akkor nem is annyira fontos. De ehhez napi nagyon sok órát kell angol "környezetben" töltened, és fontos, hogy jó szintű beszédészlelésed, emlékezeted is legyen.
A direkt módszer munkásabb, de van aki ezt is tudja élvezni. Írd fel a számodra érdekes, vagy egyszerűen új kifejezéseket, gyárts szókártyákat, vagy ódivatúan vezess szótárfüzetet, és tanuld meg amit felírtál. Sőt, rendszeresen ismételd is át. Hsznos, ha nem külön-külön írod fel a szavakat, hanem lehetőleg rögtön valami jellegzetes szófordulattal, mondattal együtt, és így tanulod meg.
Idővel pár órát érdemes azért egy nyelvtanárra is beruházni, hogy a nyelvtani alapokat helyre rakjátok, aztán lehet folytatni egyedül a tanulást, és a vizsga előtt megint jól jön egy kis tanári segítség az esetleges hiányosságok feltérképezéséhez, meg pár vizsgatrükk átadásához.
Köszönöm a tanácsokat!
Őszintén szólva az angol dokumentációk és az egyéb angol szövegek olvasását azért érzem feleslegesnek - lehet,hogy én gondolom rosszul - , mert hiába elolvasom nem értem meg sok esetben :/
Te még viszonylag jó helyzetben vagy, ha 50% középszinten tudod az angolt. Most gondolj bele abba, aki csak oroszt tanult vagy németet, angolt egyáltalán nem, mert lehetőség sem volt.
Szóval te szerencsés vagy, fiatal vagy, fogékony még a nylevekre. Sokan vannak, akiknek sokkal rosszabb mint neked hidd el.
Ezen a szinten amin vagy még nem angolul kell szakirodalmat olvasni vagy filmet nézni.
Iratkozz be egy nyelvtanfolyamra, ha lesz biztos szókincsed (ezt tudod majd, mikor hétköznapi dolgokról kell beszélned), akkor kezdhetsz ANGOL FELIRATTAL filmezni. A hozzád hasonlóknak muszáj tanár, ha eddig még nem tanultál meg. Én ezekkel a módszerekkel 14-15 évesen már folyékonyan beszéltem. Akkor még nemnagyon volt yt-n angol felirat. Magyar feliratnak csak akkor van értelme, ha letakarod, és mikor elakadsz elolvasod, visszatekered. Nem a filmélményről fog szólni, úgyhogy az sem árt ha olyat nézel, amit magyarul már ismersz.
A nyelvtan nagyon logikus, nehézség a hatalmas szókincs és a kiejtés/hallás utáni megértés. Ne zeneszövegeket fordíts, az max arra jó, hogy egyes szavakat az aktív szókincsedben tarts.
13 éves korom óta foglalkozom angol nyelvtanulással, az internet hatalmas segítség. 13 évesen leültem és megtanultam az igeidőket, stb. Persze az alapokat tanultam suliban. Én, mint mondtam már régóta beszélek folyékonyan, gyakorlatilag anyanyelvi szinthez közel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!